רוצים לקבל יעוץ חינם כדי לשפר את מצב העור שלכם? התקשרו עכשיו 052-8705343        
ברירת-מחדל  |  English  |  

הרשמו לקבלת עדכונים

מידע נוסף

מומלצים


שותפים

מפת אתר


    

                שיטות שונות להסרת שיער 

הסרת שיער היא אחת השיטות העתיקות ביותר לייפוי מראן של נשים, ובשנים האחרונות גם של גברים. בניגוד לראש האדם בו אידיאל היופי דורש דווקא שיער מלא ושופע, גוף האדם נחשב ליפה יותר כאשר הוא חלק ולא שעיר.

קיימות שיטות שונות של הסרת שיער ונערוך כאן הכרות קצרה עימן.
החלוקה הבסיסית ביותר היא בין הסרת שיער זמנית ובין הסרת שיער קבועה (לצמיתות). הסרת שיער זמנית מתחלקת שוב לשניים - הסרת שיער מעל פני העור ולהסרת שיער מתחת לפני עור.

                 שיטות הסרת שיער מעל לפני העור

גילוח – שיטת הסרת השיער העתיקה ביותר. אפשרות הגילוח הידנית היא באמצעות סכין גילוח או תער, החותך את השיער בסמוך לפני העור. אפשרות מודרנית יותר היא מכונת הגילוח החשמלית הכוללת להבים המבצעים הסרת שיער באמצעות חיתוכו באופן דומה לסכין הגילוח. הסרת שיער בגילוח היא פעולה פשוטה, קלה ושאינה כואבת, אך היא יעילה לזמן קצר בלבד והשיער צומח שוב לאחר ימים ספורים או אף שעות ונעשה קשה יותר.
חומרים כימיים – חומרים כימיים שונים מביאים להחלשת החלבונים בשיער ולנשירתו. החומרים הללו אינם כואבים והסרת השיער באמצעותם היא קלה, אך הם אינם מתאימים לכל אחד. אנשים מסוימים עלולים למצוא שהם מגרים את עורם, ריחם אינו נעים ובכל מקרה השיער צומח שוב לאחר זמן קצר.

                      שיטות הסרת שיער מתחת לפני העור

שעווה - זו ללא ספק השיטה הנפוצה ביותר להסרת שיער יחד עם השורש. יתרונותיה הם בכך שהיא אינה יקרה באופן יחסי וכן שהסרת השיער מחזיקה מעמד זמן רב יותר עד לצורך בטיפול נוסף. החסרונות הם כמובן הכאב וחוסר הנעימות הכרוכים בכך.

חוט או פינצטה - שיטה נוספת להסרת שיער עם השורש. החיסרון העיקרי של השיטה כרוך בכך שהיא מתאימה לשטחים קטנים בלבד ולאזורים כמו שפם, גבות וכדומה.

מכונות הסרת שיער חשמליות - פיתוח של השנים האחרונות הן המכונות המורטות את השיער עם השורש באמצעות פעולה המזכירה (באופן חיצוני בלבד) מכונת גילוח חשמלית. פעולתן של מכונות ההסרה החשמליות היא יעילה ומחזיקה מעמד מספר ימים לפחות, ולעיתים אף מספר שבועות, אך השימוש בה כואב למדי ומחירה אינו זול (אך מנגד הרכישה היא חד-פעמית).

                             שיטות הסרת שיער לצמיתות

הסרת שיער היא פעולה מייגעת ואף כואבת פעמים רבות, והטורח הכרוך בכך שיש לעשותה כל החיים מביא רבים לבחור בשיטות של הסרת שיער לצמיתות, הפוטרות אותם מן "העונש" הכרוך במטלה המטרידה הזו. השיטות השונות של הסרת שיער לצמיתות מבוססות על הרס בלתי הפיך של שורשי השערות, המונע מהן לצמוח מחדש.

לייזר - העיקרון עליו מבוססת הסרת שיער בלייזר הוא ההבדלים בצבע בין השיער לבין הגוף. הלייזר מזהה את השיער, מחמם את שורשי השיער ובאופן כזה מביא להרס שלהם. טיפול בלייזר אינו מכאיב מאוד והוא מתאים למשטחי גוף גדולים. חסרונותיו הם שעלותו אינה זולה ולרוב נדרשים מספר טיפולים לשם השגת תוצאות סופיות. הטיפול בלייזר גם אינו מתאים לאנשים בהירים מאוד או כהים מאוד, שכן אצלם אין הבדל מספיק בצבע בין השיער לעור והלייזר אינו מסוגל לזהות את השיער.

קרן אור או אינפרה-אדום - שיטת הקרן אור הידועה גם בשמה העממי אינפרה- אדום. השיטה דומה לשיטת הלייזר אך נעשה בה שימוש במספר אורכי גל ולא באורך גל אחד כמו בלייזר. עוצמתה של קרן האור היא פחותה משל לייזר ולכן נדרש מספר טיפולים גבוה יותר.

אפילציה - השיטה השלישית והיעילה ביותר היא שיטת האפילציה. בשיטת האפילציה נשלחים פולסים חשמליים אל זקיק השערה והורגים אותו. חסרונותיה של השיטה נעוצים בכך שהתהליך הוא איטי ומתאים לאזורים קטנים יותר וכן שהתהליך הוא מכאיב.

לסיכום, קיימות שיטות רבות להסרת שיער ולכל אחת מהן חסרונותיה ויתרונותיה. מומלץ לכן לשקול לכן את סדרי העדיפויות שלנו ולבחור בשיטה המתאימה לנו ביותר. אין כל ספק - להיות יפה זו עבודה קשה .

 התקשרי עכשיו לקביעת טיפול התנסות חינם.
מור קוסמטיקה העוגב 2 ראשון לציון, ליהודית 052-8705343

Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס
כיצד לנצח את האקנה
ולהמנע מנזקי הראקוטן
להורדת ספר מתנה
 
יש תשובה לסבוריאה
והיא לא כוללת סטרואידים
להורדת ספר מתנה
 


לייבסיטי - בניית אתרים