רוצים לקבל יעוץ חינם כדי לשפר את מצב העור שלכם? התקשרו עכשיו 052-8705343        
ברירת-מחדל  |  English  |  

הרשמו לקבלת עדכונים

מידע נוסף

מומלצים


שותפים

מפת אתר


קוסמטיקאית רפואית – טיפולי פנים, פילינג ועוד...


סוגים של טיפולים קוסמטיים

תחום הקוסמטיקה אינו חדש בעולם ואינו פריווילגיה של העולם המודרני בלבד. עוד מימי מיצריים העתיקה יש עדויות לטיפולים קוסמטיים – החל מאמבטיות החלב שנהגה קליאופטרה לעשות על מנת להבהיר את עורה וכלה בטיפולי פילינג מחול ים שנהגו המצריות לעשות לעצמן.

עם השנים תחום הקוסמטיקה קיבל הכרה ומיסוד ועבר הליך אבולוציוני שבמסגרתו נכנסו גם פיתוחים טכנולוגיים, מיכשור מקצועי, חומרים פעילים ולימים חלק מהתחום התחיל אף לנשוק לתחום הרפואה - מה שייצר מקצוע חדש – קוסמטיקאית רפואית.

קראו המלצות

יש לעשות הבחנה בין קוסמטיקאית רגילה, לבין קוסמטיקאית רפואית. קוסמטיקאית רפואית הינה קוסמטיקאית אשר קיבלה הסמכה ממשלתית. במסגרת הסמכתה, קיבלה קוסמטיקאית הרפואית הכשרה קלינית, ומקום עבודתה יהיה בדרך כלל במסגרת מרכז רפואי כחלק מהצוות.

מה שלמעשה מבדיל בין קוסמטיקאית רגילה לרפואית, הוא היקף הידע הקליני שברשותה, כאשר קוסמטיקאית פרא רפואית, שנמצאת בדרגה אחת מעל לרפואית, היא קוסמטיקאית אשר עברה הכשרה קלינית ונמצאת כל הזמן בתהליכי למידה מתמשכים, חלק מעבודתה כולל גם השתלמויות והתעדכנות מתמדת בכל אשר נוגע לתחום.

התפתחות תחום הקוסמטיקה הרפואית

בתחום הקוסמטיקה המודרנית, הראשונות שהחלו לבצע טיפולי פנים היו אחיות. במהלך העבודה השגרתית נהגו האחיות לבצע טיפולי פנים בסיסיים בקרב מטופליהם, טיפולים אלה כללו ניקוי, מריחת חומצה גליקולית וניטרולה ומריחת מגן שמש על עור הפנים. מאחר והאחיות הללו לא היו מוסמכות ומיומנות בטיפולי פנים החלו להווצר בעיות מסוגים שונים ופעולה בסיסית שכזו החלה להפוך לסוג של מעמסה.

התופעה הזו, יחד עם רצון למקצע את תחום הקומסטיקה ואת היקף עבודתן של קוסמטיקאיות רגילות, ייצרה צורך בהכשרת קוסמטיקאיות עם ידע רפואי על מנת שיוכלו לעבוד במקביל עם מחלקות שונות בבית החולים - כך נוצר תחומה של הקוסמטיקאית הרפואית.

עבודתה של הקוסמטיקאית הרפואית

קוסמטיקה רפואית עוסקת בפיתוח תכשירים לטיפול בבעיות עור כאלה ואחרות הן בפנים והן בחלקי הגוף השונים. מאחר והפנייה לקוסמטיקאית רפואית נעשית במקרים בהם יש בעיה מסויימת, הרי שטיפול יחל בדרך כלל באיבחון של המטופל- סוג העור, הבעיה המדוייקת הקיימת ומציאת שיטת הטיפול הטובה ביותר.

לאחר האבחון יחל טיפול שלעיתים קרובות יכיל סדרה של ביקורים, אשר במסגרתם יטופל המטופל בשיטות שתואמות את בעיותו. היקף עבודתה של הקוסמטיקאית הרפואית כולל פילינג רפואי, טיפולי אקנה, טיפול בתכשירים לעור פגוע, יבש, טיפולי אנטי אייג'ינג וכדומה.

טיפולי הקוסמטיקה אצל קוסמטיקאית רפואית כוללים שימוש בתכשירים שונים. איכות החומרים, טיבם ורמת האפקטיביות שלהם הינו גורם קריטי, שכן עור האדם הינו חלק רגיש ועדין וטיפול לקוי עלול לגרום נזק, לעיתים אף בלתי הפיך. חשוב לוודא שהקוסמטיקאית אכן מוסמכת והתכשירים שלה בטוחים לשימוש.

קוסמטיקאית רפואית עוסקת בטיפולים בהם לא כדאי להקל ראש, לפני קבלת טיפול חשוב לוודא שאכן מדובר באשת מקצוע מוסמכת, מנוסה ואחראית.
בהזמנת טיפול פנים בשיטת ד"ר דב קליין קבלי 30 דקות רפלקסולוגיה במתנה, התקשרי ליהודית

052-8705343

Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס
כיצד לנצח את האקנה
ולהמנע מנזקי הראקוטן
להורדת ספר מתנה
 
יש תשובה לסבוריאה
והיא לא כוללת סטרואידים
להורדת ספר מתנה
 


לייבסיטי - בניית אתרים