רוצים לקבל יעוץ חינם כדי לשפר את מצב העור שלכם? התקשרו עכשיו 052-8705343        
ברירת-מחדל  |  English  |  

הרשמו לקבלת עדכונים

מידע נוסף

מומלצים


שותפים

מפת אתר


צלקות בפנים כתוצאה משחורים? תתפלאו, זה עלול לקרות!


צלקות בפנים הן מטרד לא נעים, ללא קשר לסיבה שגרמה להיווצרותן. אך כדאי מאוד לדעת כי צלקות בפנים שנגרמות כתוצאה מאקנה ומהופעה של "שחורים", הן לא כורח המציאות, ובעזרת המידע הנכון ניתן לא רק להימנע מהופעתן, אלא גם לדאוג לעבור טיפולים שמשפרים את המראה שלהן. וכשהמראה שלנו יפה יותר, כל אחד יודע שגם ההרגשה הפנימית טובה הרבה יותר.

איך נגרמות צלקות בפנים?

אקנה היא מצב שבו בלוטות החלב שלנו מייצרות כמות עודפת של שומן וגורמות לחסימה של הפתחים של זקיקי השיערות, הקשורה לכך שתאים מתים של עור הצטברו בפתח הזקיק. מצב זה גורם למעין סתימה בזקיק, שבמגע עם החמצן הופכת להיות מה שנקרא "שחורים", או "קומדונים" בשפה המקצועית. במידה והחסימה הייתה מלאה, ולא היה מגע עם החמצן, מקבלת האקנה ביטוי בצורת פצעונים מוגלתיים לבנים ואדומים.
הסיבות לסתימת בלוטות החלב הן גם הורמונאליות, אך לא רק: ישנם גם גורמים חיצוניים, סביבתיים, תורשתיים ועוד, המשפיעים על הנטייה לפתח אקנה.
כאשר ישנם פצעוני אקנה מוזנחים ובלתי מטופלים במשך תקופה ארוכה, נוצרות צלקות בפנים סביב הפצעונים כחלק טבעי מתהליך הריפוי, אשר נותרות שקועות או תפוחות גם לאחר שהאקנה חלפה.

האם ניתן לשפר מראה של צלקות בפנים שנגרמו משחורים?

התשובה היא כן, בהחלט ניתן לשפר את מראה העור ואת מצבן של צלקות בפנים בזכותם של טיפולים קוסמטיים מתקדמים. לא תמיד מתאפשרת העלמה טוטאלית של צלקות בפנים אך טיפולים שונים כמו טיפול קילוף של שכבות עור, "פילינג", שבעזרתו ניתן לקלף את שכבות העור החיצוניות, לחדש את התאים ולרענן את המראה. קיים גם טיפול באור אולטרא אדום, ותכשירים שונים -כולם מסוגלים בהחלט להבהיר צלקות בפנים ולשפר את המראה בצורה דרסטית.

בנוסף, חשוב מאוד לדעת בזמן שסובלים משחורים, כי עדיף לא להתעסק בהם לבד ולנסות להוציאם, אלא לתת לקוסמטיקאית מוסמכת לעשות זאת. רבים הסובלים משחורים בפנים חשים בושה וחוסר נעימות לגשת לטיפול, ועל כן מנסים לפתור את הבעיה בעצמם, אך כאמור טיפול לא נכון בשחורים עלול לגרום צלקות בפנים שקשה להעלים.

אם אתם סובלים משחורים ומפחדים שהמצב ידרדר, ויגיע לכדי צלקות בפנים מאוחר יותר, הקפידו על תזונה נכונה, על אורח חיים בריא והימנעות ממצבי מתח, ואל תוותרו על מעקב רפואי ועל טיפול באחד מאמצעי הטיפול הפשוטים והקלים שנועדו בדיוק לשם כך, במטרה למנוע צלקות בפנים שלכם.

Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס
כיצד לנצח את האקנה
ולהמנע מנזקי הראקוטן
להורדת ספר מתנה
 
יש תשובה לסבוריאה
והיא לא כוללת סטרואידים
להורדת ספר מתנה
 


לייבסיטי - בניית אתרים