רוצים לקבל יעוץ חינם כדי לשפר את מצב העור שלכם? התקשרו עכשיו 052-8705343        
ברירת-מחדל  |  English  |  

הרשמו לקבלת עדכונים

מידע נוסף

מומלצים


שותפים

מפת אתר


צלוליט – מהו צלוליטיס וכיצד להיפטר ממנו?


מהו צלוליט וכיצד הוא נוצר?

בעבר נהגו נשים רבות לטפח את עור הפנים והצוואר בעוד שאת טיפוח גופן הן נהגו להזניח כמעט לחלוטין. במהלך העשור האחרון עלתה המודעות לנושא טיפוח הגוף, הן בקרב נשים והן בקרב גברים; היום רבים מאוד מקפידים על פעילות ספורטיבית שגרתית, על קניית מוצרים לטיפוח הגוף ואף מבצעים ניתוחים אסתטיים שונים במטרה לעצב מחדש ולשפר את מראהו.

אך החיים המודרניים יצרו לצד המודעות הגוברת, גם בעיות שלא היו קודם וגרמו לפגיעה בבריאות ובמראה הגוף ולהופעת צלוליט. זיהום אוויר, מתח נפשי, קרינת השמש, מזון עתיר בשומנים ועישון הם רק חלק מהגורמים המשפיעים לרעה על גופנו.

בעקבות הופעת הצלוליט הופך עור הגוף לרפוי, למדולדל ולבעל מראה שאינו אסתטי. הצלוליט מופיע לרוב באזורי הישבן, הבטן, הברכיים, המותניים והזרועות והוא קשור בנטייה גנטית וגם בהשפעות חיצוניות מזיקות.

כ-90% מהנשים סובלות מתופעת הצלוליטיס ברמות משתנות והוא מופיע אף אצל נשים רזות. תאי השומן של הצלוליטיס הנאספים בשכבת ההיפודרמיס של העור ולא ברקמת השומן שעל השריר, אינם משמשים לצורך יצירת אנרגיה, ומסיבה זו, הוא איננו קשור למשקל ודיאטה איננה מועילה.

עיסוי לנשים למשך 50 דקות הכולל עיסוי לכל הגוף בשמנים רפואיים טהורים בתוספת אבנים חמות על הגב למשך 10 דקות ולסיום רפלקסולוגיה העלות היא 180 ₪.  052-8705343 מור קליניק ישראל גלילי 10 ראשון לציון.

טיפול לצלוליט עלותו 200 ש"ח והוא נמשך כ-45 דקות.

סיבות להיווצרות צלוליט

הצלוליט נוצר כתוצאה מהצטברות של שומן, של טוקסינים (רעלים) ושל נוזלים ברקמה התת-עורית של הגוף. הצטברות השומן והנוזלים ברקמה התת-עורית היא תוצאה ישירה של ליקוי בזרימת הדם והלימפה אל האזור. באזורים בהם מתפתח הצלוליט, תהליך ניקוז הרעלים והמים מהרקמות נפגם, רקמת החיבור של העור נחלשת, הסיבים סביב תאי השומן מתרבים מאוד, השומנים מצטברים, נדבקים זה לזה ונדחפים כלפי מעלה.

תהליך היווצרות הצלוליט שונה מאישה לאישה, הוא גורם לעור להראות רפוי וגבשושי, לרוב מופיע תחילה בחלקו התחתון של הישבן ובחלקן העליון של הירכיים ומשם ממשיך הלאה. זהו תהליך פרוגרסיבי וככל שאחוזי השומן בגוף עולים (ללא קשר למשקל או לקלוריות) גובר אף הסיכוי לסבול מצלוליט ולהחמרתו במקרה והוא כבר קיים.

בניגוד לדעה הנפוצה, דיאטה חריפה או ספורט לא יעלימו ולא יצמצמו את הצלוליט, שכן, כאמור, השומן המצטבר ברקמה התת-עורית איננו נגיש לגוף כמקור של אנרגיה זמינה. לעיתים דווקא דיאטה וירידה משמעותית במשקל עלולות להפוך את הצלוליט למשמעותי ובולט יותר. פעילות ספורטיבית גם היא, אמנם חשובה לגוף, מסייעת להתפתחות השרירים ומפחיתה את השומן הנאסף סביבם אך איננה יכולה להשפיע על צמצום הצלוליטיס.

טיפול בצלוליט באמצעות קור

היום ישנן שיטות שונות שמטרתן למנוע את תופעת הצלוליטיס מראש אך אם הוא כבר התפתח, חשוב מאוד לטפל בו בשלביו ההתחלתיים וסמוך כמה שיותר להופעתו; טיפול בצלוליט שרק התחיל מוביל, מטבע הדברים, לתוצאות טובות הרבה יותר.

הטיפול להסרת צלוליטיס באמצעות קור הוא אחת מהשיטות היעילות ביותר הקיימות כיום והוא נעשה באמצעות מכשיר קור מיוחד המזרים אל אזור הצלוליט קור בטמפרטורה נמוכה העומדת על מינוס חמש. הקור, החודר אל רקמות הצלוליט, גורם לתהליכי סירקולציה מוגברים, לזרימה מואצת של תאי דם ושל חמצן ולשחרור איטי של תאי השומן, הטוקסינים והנוזלים שהצטברו ברקמה התת-עורית. לאחר סדרת טיפולים באמצעות קור, משנה העור את מראהו והצלוליט הולך ונעלם.

Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס
כיצד לנצח את האקנה
ולהמנע מנזקי הראקוטן
להורדת ספר מתנה
 
יש תשובה לסבוריאה
והיא לא כוללת סטרואידים
להורדת ספר מתנה
 


לייבסיטי - בניית אתרים