רוצים לקבל יעוץ חינם כדי לשפר את מצב העור שלכם? התקשרו עכשיו 052-8705343        
ברירת-מחדל  |  English  |  

הרשמו לקבלת עדכונים

מידע נוסף

מומלצים


שותפים

מפת אתר


פצעי אקנה – מידע על שיטות טיפול יעילות


כיצד נזהה פצעי אקנה ?

אקנה היא דלקת של בלוטות החלב בזקיקי השערות. בעברית, מכונה מצב זה חטטת. האקנה מופיעה בשלבים בחיים המאופיינים בשינויים הורמונאליים, כמו בגיל ההתבגרות, אולם לא רק אז. זו הסיבה שבארץ נקראת התופעה גם בשם "פצעי בגרות". האקנה הינה תופעה שכיחה, שניתן למצוא אצל כ 80% מהאוכלוסייה בדרגות חומרת שונות. בדרך כלל אצל גברים דרגת החורה של הפצעים גבוהה יותר, אולם אצל חלק מהסובלים מהבעיה, בעיקר אצל הנשים הסובלות מאקנה, ניתן למצוא פצעי אקנה עד סוף העשור הרביעי לחיים (עד גיל 40). 


אקנה ניראה כפצעונים, בעיקר על עור הפנים. פצעונים אלה יכולים להיות מוגלתיים, אז ייראה כפתור לבן קטן בקצהו של הפצעון. הפצעונים יופיעו בתקופות שונות, באזורים שונים, ובעיקר באזור המצח, הסנטר,והלחיים. לעיתים ניתן למצוא אקנה שאינה באזור הפנים, אלא באזור החזה או הגב. חלק מהפצעים האלה עשוי להשאיר אחריו, לאחר ההחלמה, צלקת או כתם על העור.

כיצד נגרמים פצעי האקנה?

 

אקנה הוא שם של חיידק, שמתרבה בנקבוביות העור. כאשר ישנה הפרשה שומנית יתרה מבלוטות החלב באזור הפנים, וזו מתערבבת עם מזהמים שונים כגון לכלוך או תאי עור מתים וחוסמת את נקבובית העור, חיידק האקנה מייצר מושבה ומתרבה באזור הסתום, כאשר לאחר התיישבות חיידק האקנה ישנו סיכוי להתפתחות דלקת באזור. התגובה הדלקתית היא שיוצרת את האדמומיות המוכר בפצעוני הבגרות.

גורמים שנמצאו קשורים להיווצרות פצעי אקנה

 

קשה לזהות במדוייק את הגורמים לאקנה, אולם ישנם מספר גורמים שנמצאו במהלך השנים כקשורים, או כתורמים להיווצרות אקנה. גורמים אלה הם: תקופות של פעילות הורמונאלית ערה, כמו תקופת הוסת ותקופת ההתבגרות, תרופות מסויימות כמו סוגים מסויימים של סטרואידים, גלולות למניעת הריון, תרופות נגד אפילפסיה, תרופות נגד דיכאון, ועוד, צריכת חלב ומוצרי חלב, נטילת תוסף התזונה 12B, מריחת העור בשמנים מכל סוג שהוא, וכן חלק מהקרמים הקוסמטיים והמשחות השומניות לפנים או לשיער, רחצה תכופה מדי של עור הפנים, חיטוט ויצירת מגע מרובה עם עור הפנים, אוכל שומני ולעיתים אוכל חריף ואפילו לחץ נפשי יוצא דופן.

טיפול ביתי באקנה

 

ראשית, חשוב לדעת כי כאשר ישנו חשש להתחלת תקופה שבה ישנם פצעוני אקנה, מומלץ בחום לראות רופא עור.

הרופא יוכל לעזור גם בטיפול בפצעונים הקיימים, גם במניעת חדשים, וחשוב לא פחות – הוא יוכל להמליץ ולכוון לפעילות שתעזור למנוע ריפוי הפצעונים תוך השארת סימן או כתם. 


טיפול באקנה בבית יכלול רחיצת האזור הנגוע, לא יותר משלוש פעמים במשך יום אחד, בסבון המנקה את הפנים אך אינו מייבש את עור הפנים. 


ניתן למרוח על העור סוגים שונים של ג'ל קוטל חיידקים. ג'ל זה מכיל בנזואיל פראוקסיד, והוא נמכר בבית המרקחת ללא צורך במרשם רופא. ישנו ג'ל חדש שנקרא Face It, שניתן לרכוש בבית מרקחת ללא מרשם רופא והוא מומלץ למריחה על עור הפנים לסובלים מאקנה קלה. מומלץ לכלול במשטר מריחת התרופות היומי גם קרם לחות על האזור הפגוע, כדי שלא לייבש את העור.

טיפול רפואי באקנה

 

רופא עור, פרט לייעוץ חשוב שהוא יכול לתת למטופל, יוכל לסייע בהתמודדות עם הפצעים הקיימים והחלמה שלהם ללא צלקות או סימנים. רופא העור עשוי לרשום אנטיביוטיקה למריחה על הפצעונים או לנטילה דרך הפה. כמו כן, ישנן משחות הדורשות מרשם רופא, שפותחות את בלוטות החלב שנסתמו, ומשחררות מהן את השומן, הלכלוך, ואיתם את חיידקי האקנה.

מהן האפשרויות כאשר סובלים מאקנה קשה?

 

כיום כ 80% מהסובלים מאקנה יכולים לקבל טיפול רפואי שיקל על מצבם. במקרים חריפים ניתן אף לקלף ולהסיר את שכבת העור העליונה בטיפול קוסמטי, על ידי פילינג הנעשה במכון קוסמטי מקצועי. מור קליניק מבטיחים להתאים לך את שיטת הטיפול היעילה ביותר, בדגש על שימוש בתכשירים איכותיים בלבד. הטיפולים מבוססים על שיטת ד"ר קליין. 

לייעוץ לגבי טיפול באקנה התקשרו ליהודית 052-8705343

Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס
כיצד לנצח את האקנה
ולהמנע מנזקי הראקוטן
להורדת ספר מתנה
 
יש תשובה לסבוריאה
והיא לא כוללת סטרואידים
להורדת ספר מתנה
 


לייבסיטי - בניית אתרים