רוצים לקבל יעוץ חינם כדי לשפר את מצב העור שלכם? התקשרו עכשיו 052-8705343        
ברירת-מחדל  |  English  |  

הרשמו לקבלת עדכונים

מידע נוסף

מומלצים


שותפים

מפת אתר


פילינג – מחדשים את העור עוד מימי קדם

פילינג עם שורשים עתיקים


הפרעונים במצרים אולי לא השתמשו במושג פילינג, ובטח לא שמעו על פילינג בינוני, או פילינג בלייזר, אבל תופתעו לגלות שהם אלו שהיו חלוצי שיטת הטיפול בפילינג.

חוקרי היסטוריה מתארים תהליכי קילוף עור שהתבצעו במצרים העתיקה בערך ב-3000 לפנה"ס. הבחורות במצרים העתיקה נהגו לנקות את עורן במגוון חומרים מהטבע כגון עורות של בעלי חיים, חלב חמוץ, ושאריות של קליפות ענבים, והבבלים הקדמונים שפשפו את עורם במלחים שונים שעורבבו בחומרים מגרים כמו חרדל.


התורכים, אלופי החמאם והספא, עשו צעד נוסף משמעותי (וכואב) בהתפתחות הפילינג, והשתמשו באש כדי לבצע כוויות קלות בעור שגורמות לקילוף העור. אלו הם למעשה המעשים שהניחו את העקרונות לטיפולי הפילינג הנהוגים עד ימינו: שיוף העור על ידי חומרים מגרים ואש.

פילינג בסלון יופי


פניהן של נשות המאה ה-19 באירופה וצפון אמריקה היו רעננות וחלקות יותר בזכות טיפולים שקיבלו בסלוני היופי שהחלו לפרוח. טיפולי הפילינג נעשו באמצעות "נוסחאות סודיות" שהיו ככל הנראה, חומצות מוחלשות ממקור צמחי.

אבל כבר באמצע המאה ה-20, כשכל סלון יופי הפך למכון בריאות ואסתטיקה, טיפולי הפילינג עברו לידיהם של רופאים, שהחלו לבצע ללקוחותיהן קילוף עור המבוסס על חומצת פנול וחומצת אצטט-תלת-כלורית (TCA).

שני חומרים אלה הפכו מאז ועד היום לחומרים המגרים העיקריים בטיפולי פילינג כימי בינוני ועמוק, והם למעשה החליפו את מרבית הנוסחאות הסודיות שהשתמשו בהן בעבר.

פילינג - קרן אור לעור


בשורה מהפכנית בתחום הפילינג הגיעה בשנות ה-90 של המאה-20 עם התחלת השימוש בלייזר גם בטיפולי קילוף העור. את הפילינג מבצע רופא מוסמך בקרן לייזר או אור והטיפול נעשה בקליניקה או בבית חולים.

פילינג באמצעות לייזר הוא בעיקרון זהה לקילוף הכימי, אלא שכאן הכוויה נוצרת על ידי קרן לייזר במקום חומצות. בלייזר בדרך כלל מבצעים פילינג בינוני או עמוק. היתרון בשימוש בלייזר הוא ביכולת לשלוט בעומק הקילוף על ידי שליטה בעוצמת הקרינה ובמשך החשיפה.

פילינג בעזרת קרני אור האינפרא אדום נחשב לחדשני ביותר להסרת כתמים ולהצערת העור. מדובר בעצם באנרגית אור ההופכת לאנרגיית חום. קרני לייזר בעוצמה נמוכה מטפלות נקודתית בכתם העור עצמו בלי לגרום נזק סביבו.
הקוסמטיקאית צריכה להיות מיומנת ולעבור הדרכה

פילינג – חשוב שיהיה בטוח


פילינג טבעי, המבוסס על קילוף העור בחומרים יומיומיים וטבעיים, הוא אמנם בעל השפעה מועטה יחסית, אבל גם כמעט ואינו מזיק. לעומת זאת טיפולי פילינג כימי ולייזר טומנים בחובם סכנות.


חוסר מקצועיות או שרלטנות מצד מטפלים שאינם בעלי התמחות ברפואת עור או כירורגיה פלסטית, עלולים לגרם לנזקים כתוצאה משימוש לא נכון בחומצות או לייזר. בנוסף, שימוש לא זהיר בחומצות חזקות עלול במקרים מסוימים אפילו לגרום להשחתת הפנים.

בטיפולי פילינג עמוק בלייזר נהוג להרדים את המטופל הרדמה מלאה, המתבצעת על ידי רופא מרדים מומחה. הרדמה מלאה עלולה לעיתים לגרום לסיבוכים ובמקרים קיצוניים אף למוות. לכן כדאי ללכת על בטוח ולבצע פילינג טבעי אצל קוסמטיקאית מומחית.

טיפול פילינג במור קליניק - אתם מוזמנים ליצור קשר לייעוץ וקביעת תור לטיפול פילינג במכון הקוסמטיקה מור קליניק, מהמובילים בתחום טיפולי הפנים.

Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס
כיצד לנצח את האקנה
ולהמנע מנזקי הראקוטן
להורדת ספר מתנה
 
יש תשובה לסבוריאה
והיא לא כוללת סטרואידים
להורדת ספר מתנה
 


לייבסיטי - בניית אתרים