רוצים לקבל יעוץ חינם כדי לשפר את מצב העור שלכם? התקשרו עכשיו 052-8705343        
ברירת-מחדל  |  English  |  

הרשמו לקבלת עדכונים

מידע נוסף

מומלצים


שותפים

מפת אתר


מתי זה הזמן להסיר שיער?להסיר שיער- באיזה גיל אפשר להתחיל?

עם תחילתה של ההתבגרות המינית מתחיל לצמוח שיער גוף. גיל תחילתה של הצמיחה, כמו גם כמות השיער, צבעו וצפיפותו  הינם אינדיבידואליים וישנם אף אנשים שכמות שיער גופם זניחה והוא גם בהיר עד רמה שכמעט ולא ניתן להבחין בו.

במדינתינו, מרבית האוכלוסייה לא ניחנה במזל זה, שאופייני יותר למדינות אירופאיות קרות. שיער גוף אינו נתפס כאסטטי, ולכן נהוג להסיר שיער, בייחוד במקומות חשופים כמו בתי שחי, שיער פנים, רגליים, ידיים וגב.

מחזור חיי השערה

השיער שעל גופינו צומח במחזוריות. מחזור צמיחת שיער מתפרש על פני 4 שנים, מה שאומר שהשיערה צומחת במשך 4 שנים ולאחר מכן נושרת ובמקומה צומחת שיערה חדשה. כל מחזור צמיחה כזה מחולק ל 3 שלבים: • שלב הצמיחה - אורכו כ - 3 שנים ובמהלכו צומחת השערה מן השורש כלפי פנים העור ומחוצה לו. • שלב המנוחה - בו השערה נמצאת במצב סטטי, אינה צומחת עוד והקשר בין השורש, זקיק השיערה, לשיערה עצמה הולך ומתרופף. אורכו של שלב זה הנו כ - 3 שבועות. • שלב הצמיחה מחדש - זהו השלב השלישי והאחרון, בו השיערה הקודמת נושרת ובמקומה מתחילה לצמוח שיערה חדשה. לעיתים השיערה הבוגרת אינה נושרת מעצמה ונדחקת החוצה בעזרתה של השיערה החדשה המתחילה לצמוח. שנות השיא של צמיחת השיער הן בין השנים 16 ל- 45. ככל שגוף האדם מתבגר, כך יש פגיעה במחזוריות צמיחת השיער ובגיל 35 יצמחו פחות שיערות חדשות מבגיל 20.

שינויים הורמונאליים, גם הם משפיעים על צמיחת השיערה ובגללם יכולות להופיע תופעת של שיעור יתר, או נשירת שיער. שני הנתונים הללו יחד מובילים למסקנה שלהסיר שיער לצמיתות בצורה האפקטיבית ביותר כדאי בגיל כמה שיותר מאוחר, בו השינויים ההורמונאליים שמביא עימו גיל ההתבגרות כבר מאחורינו והגוף נמצא באיזון יחסי. השיטות להסיר שיער הינן רבות ומגוונות, אך מאחר וצמיחת השיערה הינה מחזורית, הרי שמרבית השיטות לא מביאות את פעולת הסרת שיער לפרמננטית.

שיטות נפוצות להסיר שיער


כולנו, בייחוד הנשים שבינינו, מכירים את כל השיטות המסורתיות להסיר שיער - גילוח, שעווה, משחות, מכונות וכן הלאה. שיטות אלו מאלצות אותנו לחזור על הפעולה פעם אחר פעם ולא ניכר אף שינוי בדפוס הצמיחה - כלומר אין האטה או ירידה משמעותית בכמות השיער או מהירות צמיחתו.

טכנולוגיות חדשניות חשפו בפנינו גם שיטות להסיר שיער בעזרת קרן אור – אינפרא אדום. הסרת שיער באינפרא אדום פוגעת בזקיק השיערה וממיסה אותה. חזרה של מספר פעמים על פעולה זו, תביא לידי כך שמרבית השערות יוסרו לצמיתות.

באיזה גיל ניתן להתחיל להסיר שיער


להסיר שיער באינפרא אדום כדאי בשלב בו הגוף מוכן לכך. כאמור, צמיחת שיער מושפעת משינויים הורמונאליים, מה שאומר שלנשים כדאי להתחיל להסיר שיער לצמיתות כשנתיים לאחר קבלת הווסת, כאשר היא מגיעה באופן סדיר, כלומר אחרי גיל 16. לבחורים לעומת זאת, השינויים ההורמונאליים מגיעים לידי איזון בשלב מאוחר מעט, ולכן לבחורים כדאי להתחיל להסיר שיער לא לפני גיל 18.

חשוב לציין שמדובר בהמלצות אשר נועדו להגדיל את יעילות הטיפולים. אולם, אם ילדכם סובל מתופעה קשה של שיעור יתר הפוגעת בביטחונו העצמי ובחייו החברתיים, מומלץ לבדוק אפשרויות לטיפול בבעיה בגיל מוקדם יותר. באינפרא אדום ניתן להסיר שיער בדרך בטוחה ונטולת כאבים.


לבירור לגבי הסרת שיער באינפרא אדום או לקביעת טיפול הכרות ללא תשלום התקשרו ליהודית

052-8705343

Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס
כיצד לנצח את האקנה
ולהמנע מנזקי הראקוטן
להורדת ספר מתנה
 
יש תשובה לסבוריאה
והיא לא כוללת סטרואידים
להורדת ספר מתנה
 


לייבסיטי - בניית אתרים