רוצים לקבל יעוץ חינם כדי לשפר את מצב העור שלכם? התקשרו עכשיו 052-8705343        
ברירת-מחדל  |  English  |  

הרשמו לקבלת עדכונים

מידע נוסף

מומלצים


שותפים

מפת אתר


 

לא לצעירים בלבד  אקנה אצל נשים מבוגרות
 
על אף שפצעי אקנה הם לרוב בעיה של מתבגרים בגילאים 12 עד 17, גם מבוגרים בשנות העשרים והשלושים לחייהם עשויים לסבול מהתפרצויות של אקנה ברמה זו או אחרת. לעתים אקנה מופיעה אף בגילאים מבוגרים יותר. במקרים קלים, ניתן לטפל בפצעי אקנה בתכשירים שונים הנמכרים בבתי מרקחת, שאינם דורשים מרשם רופא. במקרים של אקנה קשה, כדאי לפנות לרופא המשפחה או לרופא עור.
 
התפתחות אקנה
אקנה נוצרת כאשר הגוף מתחיל לייצר הורמונים גבריים הקרויים אנדרוגנים. הורמונים אלה גורמים לבלוטות החלב בדרמיס להתרחב - ולהגביר את ייצור החלב. התוצאה היא מתקפה בקטריאלית שמובילה להיווצרות אקנה. לעתים, בלוטות החלב ממשיכות בייצור מוגבר בגילאים מבוגרים וגורמות לאקנה. אקנה אצל מבוגרים עלולה לפרוץ גם כתוצאה מהרגלי תזונה לא נכונים או מתח נפשי.
 
גם נשים וגם גברים
אקנה מופיעה באותה מידה אצל נשים ואצל גברים, וכמעט 100% מאוכלוסיית כדור הארץ התנסו בסוג זה או אחר שלה משנות העשרה ואילך. נשים סובלות ממחזורי אקנה בגלל רמות משתנות של הורמוני המין, הקשורות למחזור החודשי הנשי. בנוסף לכך, נשים יכולות לפתח אקנה גם כתגובה לסוגים שונים של איפור. בקרב נשים, ההתפרצות יכולה לנבוע משינויים הורמונאליים שקשורים לאי סדירות של הווסת. טיפול בהורמונים מסייע להשיג שיפור חיובי במקרים אלה.
 
כיום יותר מהעבר
מחקרים מראים כי התופעה נפוצה יותר כיום מאשר בעשורים הקודמים. על פי נתוני האגודה האמריקאית לדרמטולוגיה, הגיל החציוני (נקודת האמצע של ההתפלגות) של אנשים הסובלים מאקנה הולך ועולה. בעבר הוא היה 20.5 וכיום הוא 26.5.
 
סיבות להופעת אקנה בגיל מבוגר
בגלל שהתופעה קשורה בחוסר יציבותהורמונאלית. נשים נוטות לחוסר יציבות זו מסיבות שונות וביניהן הריונות לידות ונטילת גלולות למניעת הריון. גם חלק מהאתלטים, גברים ונשים כאחד, נוטים לפתח פצעי אקנה. הסיבה העיקרית לכך היא תוספי התזונה השונים שהםלוקחים כדי לפתח את הגוף והשרירים שגורמים לפעילות יתר הורמונאלית.
 
טיפוח לא מספיק
אקנה יכולה להיווצר גם בשל סיבות חיצוניות. אם יש לחץ או שפשוף קבוע באותה נקודה, עקב סחיבה של חפץ, אולבישת בגדים צמודים עשויים חומרים סינטטיים המשתפשפים כנגד העור, עלולהלהתפתח אקנה באותן הנקודות על העור המגורות באופן קבוע. בנוסף לכך אם שגרת הטיפוח אינה קבועה ומתבצעת לא נכון, אקנה נוטה להופיע בגלל לכלוך והיגיינה גרועה לעור.

.

 

Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס
כיצד לנצח את האקנה
ולהמנע מנזקי הראקוטן
להורדת ספר מתנה
 
יש תשובה לסבוריאה
והיא לא כוללת סטרואידים
להורדת ספר מתנה
 


לייבסיטי - בניית אתרים