רוצים לקבל יעוץ חינם כדי לשפר את מצב העור שלכם? התקשרו עכשיו 052-8705343        
ברירת-מחדל  |  English  |  

הרשמו לקבלת עדכונים

מידע נוסף

מומלצים


שותפים

מפת אתר


כוויות עקב הורדת שיער בלייזר

הורדת שיער בלייזר – האם זה בטיחותי?הורדת שיער באמצעות שיטת הלייזר מתבצעת על-ידי קרן אור המחממת את העור ואת השערה לטמפרטורה של כ-60 מעלות. קרן הלייזר מחממת את זקיק השערה, ממיסה את הנוזלים באזור, משמידה את שורש השערה ומונעת את צמיחתה מחדש.

החום הנוצר במהלך הורדת השיער בלייזר גורם לצריבה ואף יוצר כווית קטנות המחלימות לרוב לאחר זמן קצר ומותיר רק צלקות זעירות שאינן נראות לעין. אך לעיתים עלולה הורדת שיער בלייזר להסתיים בכוויות ובתופעה של הצטלקות יתר הקרויה גם "קלואיד". ההצטלקות הנלווית כדרך שבשגרה לטיפול הורדת שיער בלייזר עלולה במקרים מסוימים להתפתח לצלקות גדולות ומכוערות היוצאות אף מהשטח של הכוויה הראשונית. השכיחות של מקרים אלה נעה בין 5 ל-10 מקרים לכל 100 מטופלים.

צלקות וכוויות כתוצאה מהורדת שיער בלייזרבמרבית המקרים הורדת שיער באמצעות קרן לייזר היא שיטה בטוחה יחסית ויעילה אך קיימים גם מקרים בהם נגרמים שינויים בפיגמנטציה של העור, נוצרות בועות ומתפתחות צלקות באזור שטופל על-ידי קרן הלייזר. לרוב, תופעות אלה הן זמניות ואינן נשארות על עור הגוף לצמיתות. אחת מתופעות הלוואי הנפוצות ביותר לאחר הורדת שיער בלייזר היא היווצרותן של כוויות באזור המטופל. תופעה זו היא שכיחה למדיי אך תלויה ברגישות האינדיבידואלית של כל מטופל ובסוג העור שלו. מי שעורם אינו רגיש מאוד יסבלו בעקבות הטיפול רק מאדמומיות קלה בלבד.

תופעות לוואי קשות כדוגמת כוויות, שלפוחיות וצלקות הן נדירות מאוד ולא יתרחשו אם טיפול הורדת שיער בלייזר יעשה על-ידי רופא מקצועי ובעל ניסיון.

החלמת העור לאחר הורדת שיער בלייזר וטיפול בכוויות

לאחר טיפול הורדת שיער בלייזר האזור בו התבצע הטיפול יהיה מגורה ואדום. ישנם לא מעט
קרמים טיפוליים המיועדים למריחה לאחר הטיפול של הורדת שיער בלייזר כדי להקל על תופעות הלוואי של אדמומיות, של רגישות יתר ושל גירוי.

לרוב ניתן לחזור אל שגרת החיים הנורמאלית ולבצע את פעילויות היומיום הרגילות ממש בסמוך לטיפול הורדת שיער בלייזר, אך חשוב מאוד להימנע לאחר הטיפול מחשיפה לשמש. חשוב להדגיש, כי מכשיר הלייזר פועל על אנרגית חום, ולכן אין קשר בין החשיפה לקרן הלייזר ובין קרינת השמש המזיקה. לכן, טיפולי הורדת שיער בלייזר אינם כרוכים בחשש ללקות במחלת הסרטן בעקבותיהם. במקרה בו מופיעות על העור כוויות קטנות בעקבות הורדת השיער, ניתן להשתמש במשחות שונות המיועדות להקלה ולקירור האזור. הכוויות יחלפו לרוב תוך מספר ימים ולא יצריכו התערבות רפואית.

חשוב מאוד לקבל מידע גם על הסיכונים

לעיתים לא ניתן למטופלים כל מידע על סכנות אפשריות של טיפול הורדת שיער בלייזר. חשוב מאוד שתדעו, כי קיימת סכנה שבעקבות הטיפול תופענה כוויות ואפילו צלקות. לפי החוק בישראל חייב כל מטופל לתת את הסכמתו להליך הטיפולי לפני כל טיפול רפואי וגם פארא-רפואי. הסכמה כזו צריכה להינתן רק לאחר קבלת הסבר מקיף על ההליך הטיפולי, על סיכויי הצלחה, על תופעות הלוואי, על תהליך ההחלמה, על סיכונים אפשריים ועל קיומם של טיפולים חלופיים כמו אינפרא אדום.

 כדאי לנצל את הזמן לטיפולי אינפרא אדום....

  
מור קוסמטיקה העוגב 2 ראשון לציון      052-8705343   

Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס
כיצד לנצח את האקנה
ולהמנע מנזקי הראקוטן
להורדת ספר מתנה
 
יש תשובה לסבוריאה
והיא לא כוללת סטרואידים
להורדת ספר מתנה
 


לייבסיטי - בניית אתרים