רוצים לקבל יעוץ חינם כדי לשפר את מצב העור שלכם? התקשרו עכשיו 052-8705343        
ברירת-מחדל  |  English  |  

הרשמו לקבלת עדכונים

מידע נוסף

מומלצים


שותפים

מפת אתר


 טיפול פנים לעור שמן 


מהו עור שמן?

עור שמן הינו עור שאחד המאפיינים שלו הוא הפרשת חלב (סבום) מוגברת באזור העמוק של העור, הדרמיס. השמנוניות מטפסת ועולה אל האפידרמיס, חלקו החיצוני של העור, דרך הנקבוביות של זקיקי שער הפנים.
 

הפרשה זו של סבום גורמת לתחושה השמנונית בעור, והיא סותמת נקבוביות בעור, כך שהעור נושם פחות. קיימות שיטות שונות של טיפול פנים בעור שמן, במאמר זה ריכזנו עבורכם את הדרכים היעילות ביותר.

עור שמנוני שאינו מנוקה לעיתים קרובות מעודפי הסבום, סופג פחות חמצן ולכן הוא עשוי להיות פחות בריא מעור שהוא פחות שמנוני. כמו כן, יתר החלב על פני העור יוצר מרחב מתאים לזיהומים, דלקות, התפתחות מושבות חיידקים, ואקנה.
קראי המלצות של לקוחות

עור שמן אינו המצב ההפוך של עור יבש, ולמעשה, לא רק שייתכן המצב שעור פנים יהיה גם שמן וגם יבש, אלא שהרבה מהטיפולים המקובלים למצבים אופייניים בעור שמן, מייבשים את העור ובעצם מזיקים לו יותר מאשר הם מרפאים אותו – שכן הסבום המיוצר על ידי בלוטות החלב הוא חשוב לפעילות תקינה של העור. יש לו תפקיד בשימון, הגנה וריכוך עור הפנים.
 

טיפול בעור שמן 

שמן נוטה יותר להתפתחות קומדונים (התופעה העורית הקרויה בשפה השגורה: "שחורים"), פצעונים, ואף אקנה. יתר יצור של סבום, המופרש לעור דרך הנקבוביות (שהן לרוב מוגדלות יותר בטיפוס עוד שמן), וכאשר זה מתערבב עם תאי עור מתים, לכלוך או חלקי שערה, נוצר זיהום (אפילו מתחת לעור) והפצעונים מתפתחים בעקבותיו.

עור שמן חשוב מאוד לאבחן, להבין ולטפל בו בהתאם. מכיוון שהשמנוניות של העור נוצרת באופן אנדוגני, מתוך הגוף, לא נוכל להימנע מהשומן שעורנו נחשף אליו. אולם, נוכל להקטין את כמות הסבום שעורנו מייצר, וללמוד כיצד להגן על עורנו מפני פצעונים ואקנה שמתאימים למצבי עור שמן.

טיפול שיגרתי בעור הפנים השמן, יכלול שטיפת עור הפנים, פעם או פעמיים ביום – ובשום אופן לא יותר, מפני ששטיפה מוגברת של עור פנים שמן תייבש אותו.

 

ישנם סבונים ותכשירים קוסמטיים המיועדים במיוחד לעור שמן, מפני שהם מוסיפים לחות ונטולים שומן - תכשירים אלה מומלצים לסוג עור הפנים השמן.

חשוב גם לא להשתמש בתכשירים קוסמטיים לעור הפנים המכילים אלכוהול, בשל תכונת האלכוהול של ייבוש הלחות הטבעית.

 


 

אם יש רצון או צורך, ניתן להוסיף לחות לעור על ידי שימוש בקרם לחות קוסמטי, אולם חשוב שיהיה על בסיס מים ולא על בסיס שמן. גם בשימוש במייק אפ או איפור למריחה על פני העור, מומלץ בחום לבחור תכשיר שאינו מכיל שומן ואינו מכיל אלכוהול, וכן להשתמש בו לפרק הזמן הקצר ביותר האפשרי - בשום אופן לא להירדם עם המייק אפ על הפנים.

הנקבוביות המורחבות בעור השמןאחת התופעות המוכרות של עור פנים שמן, הוא התרחבותם של פתחי זקיקי השערה, בשל בלוטת החלב הפעילה והמוגדלת בתוכה.
 

הנקבוביות עצמן נראות כאשר הן מוגדלות, בעיקר באזור האף, הלחיים, והסנטר.


 

אין דרך להקטין את הנקבוביות המוגדלות אולם ניתן, על ידי פילינג עדין בחומרים קוסמטיים שמכילים לחות ואינם מייבשים את העור, לקלף את שכבת העור העליונה (האפידרמיס) ולהקטין את הניראות של פתחי הנקבוביות המוגדלות.

בהקפדה על כללי הטיפול שפירטנו בסעיף הקודם, ובאמצעות טיפול פילינג עדין ומתאים שנעשה על ידי קוסמטיקאית מקצועית, ניתן גם למנוע הגדלת פתחים נוספים של זקיקי שערה ובלוטות חלב מתחת לעור הפנים.

 התקשרי עכשיו!!!   052-8705343

 

טיפולי פנים כוללים 30 דקות רפלקסולוגיה במתנה!!!

 

Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס
כיצד לנצח את האקנה
ולהמנע מנזקי הראקוטן
להורדת ספר מתנה
 
יש תשובה לסבוריאה
והיא לא כוללת סטרואידים
להורדת ספר מתנה
 


לייבסיטי - בניית אתרים