רוצים לקבל יעוץ חינם כדי לשפר את מצב העור שלכם? התקשרו עכשיו 052-8705343        
ברירת-מחדל  |  English  |  

הרשמו לקבלת עדכונים

מידע נוסף

מומלצים


שותפים

מפת אתר


טיפול בחצ'קונים – ניקוי חצ'קונים מעור

הפניםמהם חצ'קונים?

הופעתם של פצעי הבגרות, או בכינויים העממי הנפוץ "חצ'קונים", על עור הפנים בעיקר בתקופת גיל ההתבגרות תלויה במספר גורמים:

בפעילות מוגברת של בלוטות השומן בעור הגורמת להפרשה גדולה מהרגיל של "חלב" (שומן), בהתרבות של מושבת החיידקים החיה בבלוטות השומן ובחסימה של פתח הבלוטה בעור.

שלושה תהליכים אלה גורמים להתפתחותה של דלקת ולהיווצרות חצ'קונים אדומים ומוגלתיים וגם אקנה קשה.. עם זאת, חשוב להדגיש, כי הופעתם של חצ'קונים בעיקר בשלב ההתבגרות היא תופעה שכיחה מאוד המתרחשת אצל כ-80% מהאוכלוסייה, גברים ונשים כאחד, ברמות משתנות של חומרה. 

קריאת המלצות מלקוחות

בתקופת גיל ההתבגרות מתחיל הגוף ליצר כמויות גדולות של "אנדרוגנים" – הורמוני מין גבריים, הן אצל נשים והן אצל גברים; בתגובה לפעילות הורמונאלית זו, מתחילות בלוטות השומן לייצר כמויות גדולות של חלב. כמות ההורמונים המופרשת אצל נשים וגברים הסובלים מבעיית חצ'קונים זהה לזו המפורשת אצל אלה שאינם סובלים מבעיה דומה. הופעתם של החצ'קונים על עור הפנים קשורה לפעילות לא מאוזנת של בלוטות החלב והיא לרוב תוצאה ישירה של נטייה תורשתית. החצ'קונים מופיעים לרוב באזורי הסנטר, המצח והלחיים ואף באזורי גוף שונים ובעיקר בחזה ובגב. בבלוטות השומן בעור הפנים חיה בקביעות קהילת החיידקים "פרופיוניבקטריום אקנה". בעקבות הפרשת השומן המוגברת וסתימתן של הבלוטות מתחילים החיידקים להתרבות בתוכן במהירות רבה.

כאשר מזהה המערכת החיסונית של הגוף את העלייה הניכרת במספר החיידקים, היא נכנסת לפעולה במטרה לפגוע בהם; כדוריות דם לבנות רבות מאוד מוזרמות אל האזור וגורמות להיווצרות אדמומיות ובהמשך לתגובה דלקתית, לכאב באזור בלוטות החלב, להיווצרות מוגלה ולהופעת חצ'קונים בעלי ראש לבן ומוגלתי.

אומרים "לא" לרקוטאן – קוראים ושומרים על הבריאות!

ספר אלקטרוני להורדה חינם  עם כל המידע על רואקוטן, תופעות לוואי שלו ואופציות אחרות לטיפול באקנה.


הטיפול המומלץ בבעיית חצ'קונים

כאשר החצ'קונים המופיעים על עור הפנים אינם דלקתיים מאוד ופריסתם אינה רחבה, מומלץ לנקוט בטיפול מקומי. בשוק קיימים היום מגוון תכשירים לטיפול חיצוני בבעיית חצ'קונים: משחות מיבשות, קרמים אנטיביוטיים, תכשירים שונים הגורמים לתהליך קילוף של העור (פילינג) וטיפולים נוספים. לעיתים, כדאי אף לבצע טיפול פנים קוסמטי מקיף ומקצועי במטרה להרגיע את העור ולהאיץ את תהליכי ההחלמה שלו. כאשר כמות החצ'קונים גדולה, הם מוגלתיים ופריסתם רחבה, מומלץ לפנות לרופא העור במטרה לקבל טיפול מקצועי ומעמיק יותר באמצעות אנטיביוטיקה, כדורים הורמונאליים, רואקוטן או כל טיפול אחר.

טיפול שגרתי בעור הפנים למניעה וצמצום חצ'קונים:

• אין לרחוץ את הפנים יותר מפעמיים ביום על מנת לא לייבש את העור ולהחמיר את מצב האקנה...

• יש לנקות את הפנים באמצעות סבון עדין בעל רמת PH גבוהה . שימוש בסבון רגיל עלול לצור יובש וגירוי, ולהחמיר את הפצעים.

• את הפנים יש לרחוץ במים פושרים או קרים, שכן מים חמים גורמים להחמרה במצב החצ'קונים.

• יש להשתמש במגבת נקייה וחדשה לאחר כל רחצה.

• אסור למרוח קרמים שומניים על העור ואף לא על השיער.

• יש להימנע מכל התעסקות בעור הפנים או בפצעים באמצעות אצבעות הידיים. חיטוט בחצ'קונים גורם לזיהום נוסף, להתפשטות, להופעה של חצ'קונים נוספים ולהיווצרות של צלקות.

• במקרים מסוימים מומלץ להשתמש במוצרים נגד חצ'קונים הגורמים לקילוף עמוק של העור. קילוף העור גורם לפתיחת הנקבוביות, ליציאת החלב החוצה ומונע היווצרות חצ'קונים חדשים. 

 

לקבלת פרטים נוספים לגבי ניקוי עור עמוק התקשרו ליהודית  052-8705343

Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס
כיצד לנצח את האקנה
ולהמנע מנזקי הראקוטן
להורדת ספר מתנה
 
יש תשובה לסבוריאה
והיא לא כוללת סטרואידים
להורדת ספר מתנה
 


לייבסיטי - בניית אתרים