רוצים לקבל יעוץ חינם כדי לשפר את מצב העור שלכם? התקשרו עכשיו 052-8705343        
ברירת-מחדל  |  English  |  

הרשמו לקבלת עדכונים

מידע נוסף

מומלצים


שותפים

מפת אתר


 טיפול באקנה על ידי אינפרא אדום


אקנה ופצעי בגרות – איך יוצאים מזה?

ישנו נושא שמטריד מאד את רוב המתבגרים בעולם – איך לצאת מהבית עם "חבר" חדש שהופיע על המצח הבוקר כך שאף אחד לא ישים לב אליו? ומה לעשות כשהוא לא בא לבד? מסתבר שאקנה או במילים אחרות - פצעי בגרות, אינם בהכרח מופיעים בגיל ההתבגרות, למרות שבגיל העשרה הם שכיחים יותר.

זאת אחת הבעיות הנפוצות ביותר בקרב גברים ונשים בעולם בגילאים שונים - החל מגיל ההתבגרות ועד גיל 40. קיימות היום שיטות שונות לטיפול בבעיה, אחת מהן היא שיטת טיפול באקנה על ידי מכשיר אינפרא אדום, עליה נרחיב במאמר זה.

לקריאת המלצות מלקוחותמהם פצעי אקנה?


אקנה הינה פגם בעור אשר מופיע בצורה של פצעון בודד במקרה הטוב, ולעתים בכמויות גדולות. אותם פצעונים נקראים קומדונים שחורים או לבנים ונגעים מוגלתיים.

לרוב, פצעי אקנה יופיעו בסנטר, אף ומצח, אשר הינם אזורים בעלי עור שמן יותר. מה הקשר בין עור שמן לפצעי הבגרות? העור נהיה שמן בגלל ריבוי של בלוטות החלב שנמצאות בצמוד לבסיס זקיק השערה ומפרישות חלב.

לא, לא חלב פרה ולא חלב סויה, אלא חֶלֵב - נוזל שומני. בלוטות חלב מפרישות נוזל שומני המתנקז דרך פתח זקיק השערה אל פני העור ומטרתו למנוע התייבשות העור וליצור שכבת הגנה מבקטריות. סתימה בפתח הזקיק ובלוטות החלב בשילוב עם הפרשה מוגברת של נוזל שומני גורמת לדלקת שאותה אנו מכנים אקנה.

מדוע הם נוצרים?


ישנם מספר סיבות אפשריות להיווצרות פצעי בגרות, יחד עם זאת לא ידוע למה אנשים מסוימים סובלים מתופעה זו ואחרים לא. נהוג לחשוב שהגורם המרכזי להופעת אקנה הם שינויים הורמונאליים המתרחשים בגיל ההתבגרות.

אמנם שיבוש בפעילות הורמונאלית יכול להתרחש בכל גיל גם אחרי שנות העשרה. גורמים נוספים לבעיה יכולים להיות לחץ ומתח נפשי, תזונה, תגובה אלרגית לחיידקים בנקבוביות העור או גירויו.

טיפול באקנה על ידי אינפרא אדום

הסתימה בפתח בלוטות החלב, שדיברנו עליה מקודם, מונעת גישה של חמצן, וכתוצאה מכך נוצרת סביבה נוחה להתרבות בקטריות האקנה. אותן בקטריות מפרישות חומר שנקרא פורפירין אשר גורם לדלקת.כלומר, כדי למנוע הופעת הפורפירין עלינו לחסל את בקטריות האקנה.


לפיכך, אנו זקוקים לחמצן מכיוון שהבקטריות אינן מסוגלות להתקיים בנוכחותו. גלי חום של אינפרא אדום משפיעים על הפוריפירין ומסייעים להיווצרות של חמצן בתוך מקור הדלקת, אשר הורג את הבקטריות וגורם להפסקה של תהליך הדלקתי.

מה שנשאר זה לטפל בקומדונים כדי לאפשר גישה חופשית של חמצן וגם כאן אור אינפרא אדום עושה עבודה מעולה.

טיפול באקנה על ידי מכשיר אינפרא אדום זוהי שיטה חדשנית לפתרון בעיות עור בפרט אקנה. לראשונה הופיעו מכשירי אינפרא אדום המאפשרים לבצע טיפולים אלו כבר ב1998 בארצות הברית. בישראל משתמשים בשיטה זו להסרת שיער והיא פחות נפוצה לטיפול באקנה.

היתרונות של השיטה הם יעילות של טיפולים (ב90 אחוז מהמקרים בעיית האקנה נפתרת) ובטיחותם. גלי חום של אינפרא אדום אינם גורמים נזק לעור ואינם משאירים כוויות. בארצות הברית ומדינות רבות אחרות השיטה יושמה בהצלחה רבה ונראה כי עתידה להיות פופולארית גם בישראל.

לייעוץ לגבי הטיפול הנ"ל התקשרו ליהודית  052-8705343
Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס
כיצד לנצח את האקנה
ולהמנע מנזקי הראקוטן
להורדת ספר מתנה
 
יש תשובה לסבוריאה
והיא לא כוללת סטרואידים
להורדת ספר מתנה
 


לייבסיטי - בניית אתרים