רוצים לקבל יעוץ חינם כדי לשפר את מצב העור שלכם? התקשרו עכשיו 052-8705343        
ברירת-מחדל  |  English  |  

הרשמו לקבלת עדכונים

מידע נוסף

מומלצים


שותפים

מפת אתר


טיפול באקנה למניעת פצעים וצלקות


טיפול ומניעת פצעי אקנה

אקנה היא מחלת עור שכיחה מאד, שיוצרת פצעונים, צלקות ואדמומיות בעיקר בעור הפנים, ולעיתים גם באזור הכתפיים ובגב. אקנה הוא למעשה סוג של חיידק שמתאכלס בזקיקי שער, וכאשר זקיק השערה נסתם כתוצאה מחלב עודף שנוצר בעור, החיידק מתרבה ומשגשג.

חיידק זה יוצר דלקת באזור זקיק השערה, ופצעונים על פני העור. מצב האקנה מושפע מגורמים רבים, ביניהם תזונה, שומניות העור, הרגלי ניקיון העור, ועוד. ישנן דרגות חומרה שונות לאקנה, והטיפול במחלה נגזר ממצב העור

המלצות למניעה וטיפול ביתי באקנה קלה

מומלץ להימנע ממאכלים שומניים, משתיית קפה ומעישון, במידת האפשר. חשוב לנקות את עור הפנים, בעיקר בחלק הנגוע, אולם מומלץ מאוד שלא להגזים בניקוי העור – אין לנקות את העור מעל שלוש פעמים ביום, כדאי להימנע מניקוי או מריחת שמנים וקרמים שהם שומניים, כדאי להימנע משימוש בקרמים או בסבונים שמייבשים את העור, ואפילו מומלץ להוסיף לחות לעור על ידי מריחת קרם לחות שאינו שומני, וחשוב מאד – לא לחטט בעור, לא לפוצץ את הפצעונים ולא לסחוט מהם את המוגלה החוצה, להימנע עד כמה שאפשר ממגע בעור, ולהקפיד שבכל מגע שלא ניתן למנוע, הידיים שטופות ונקיות. כמו כן, לא מומלץ לגלח את אזור הפצעונים.

טיפול במשחות וטיפולים ללא מרשם רופאראשית, מומלץ מאוד לגשת לרופא עור מקצועי שיאבחן באופן מסודר את חומרת האקנה. כל ניסיון לאבחן באופן חובבני את הטיפול הדרוש עשוי להסתיים בכישלון ובהחמרת המצב. רופא מנוסה יכול לעזור גם באיבחון, וגם בקביעת טיפולים שבמרבית המקרים מסייעים להחלמה ושיפור במצב האקנה, וכן להפחתה ניכרת של כמות הצלקות והאדמומיות בפנים בעקבות הפצעונים הנרפאים. במופעים קלים או בינוניים של אקנה, מקובל לטפל בעזרת תכשירים למריחה על העור, בשימוש חיצוני. תכשירים אלה ברוב המקרים מסייעים לפתיחת בלוטות החלב שנסתמו, נזדהמו והתפתחו בהן חיידקי אקנה, וכך מאפשרים זרימה של אוויר ומיים, ניקוי הנקבובית וייבושה, ומכאן הפחתה של כמות החיידקים בנקבובית. ישנן משחות לטיפול חיצוני המכילות אנטיביוטיקה, אולם אלה ניתנות בהתאם למרשם רופא בלבד.


טיפול תרופתי במרשם רופא


רופא עור שיטפל במקרים של אקנה, עשוי לרשום טיפול במשחות, בכדורים, באנטיביוטיקה, סבונים שונים, ועוד. מומלץ להיוועץ ברופא בכל מקרה של אקנה, גם אלה הקלים שעשויים להיפתר לחלוטין בעזרת שינוי הרגלים וטיפול בתרופות ללא צורך במרשם רופא.

טיפול בעזרת ויטמין A וניגזרותיו

מחקרים חדשים שנערכו לאחרונה גילו את הקשר שבין צריכת תוספי ויטמין A וריפוי האקנה. ויטמין A מונע את החסימה הנוצרת בזקיקי השערה ומאפשר קילוף קל של שיכבת העור העליונה (האפידרמיס), וכך עוזר למניעה וגם לטיפול בדלקת קיימת בזקיקים. התרופאה ריאקוטן, שגם היא נגזרת מויטמין A, גורמת להקטנה של בלוטות החלב, אולם היא מיועדת לטיפול באקנה קשה, וניתנת רק עם מרשם רופא.

טיפים לתזונה מתאימה לסובלים מאקנהמכיוון שיש קשר בין הופעת אקנה לעור פנים שמן, ישנן המלצות אכילה שיעזרו להפחית את פצעוני האקנה הקיימים ולמנוע הופעתם של חדשים. כדאי להימנע מסוכר לבן, קמח לבן, שומנים מהחי וחומצות טראנס-שומניות (זו, אגב, המלצה שטובה לכל אחד. מוטב להחליף קמח לבן בקמח מלא, ולהוריד את כמויות הסוכר הנצרכות. השמן הבריא ביותר לצריכה הוא שמן זית, או שמן קנולה לבישול).


מומלץ להשתדל לאכול מזונות שמכילים בטא קרוטן כגון גזר, דלעת וירקות כתומים, מכיוון שבתא קרוטן הוא החומר שממנו הגוף מייצר ויטמין A, ויטמין שמסייע לגוף להתמודד עם אקנה. וכמובן, כדאי לשתות כמות רבה של מים, כדי לסייע לגוף בסילוק הרעלים ובחילוף חומרים יעיל ומהיר.

המלצות וטיפים לטיפול פנים באקנה

 

 
מומלץ ביותר להתרחק מתכשירי ניקוי מבושמים או שומניים, גם לעור הפנים וגם לשיער, במיוחד אם השיער נוגע בעור הפנים או באזור המצח. מומלץ להימנע לחלוטין ממריחת ג'ל בשיער. מומלץ כן להשתמש בקרם לחות למניעת ייבוש העור, כאשר מרבית התכשירים לטיפול באקנה מייבשים את העור.
חובה להשתמש בלחות מתאימה לעור שמן.

לצורך טיפול באקנה קלה, ניתן לבצע פילינג עדין מאוד ולכל היותר פעמיים בשבוע. כדאי להימנע מאיפור פנים, במיוחד מייק אפ, שחוסם את הנקבוביות. אם בכל זאת חשוב להשתמש במייק אפ, יש להקפיד שהוא יהיה ללא שומן. 

 

לייעוץ לגבי טיפול באקנה התקשרו ליהודית  052-8705343

Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס
כיצד לנצח את האקנה
ולהמנע מנזקי הראקוטן
להורדת ספר מתנה
 
יש תשובה לסבוריאה
והיא לא כוללת סטרואידים
להורדת ספר מתנה
 


לייבסיטי - בניית אתרים