רוצים לקבל יעוץ חינם כדי לשפר את מצב העור שלכם? התקשרו עכשיו 052-8705343        
ברירת-מחדל  |  English  |  

הרשמו לקבלת עדכונים

מידע נוסף

מומלצים


שותפים

מפת אתר


 טיפולי פנים עבור סוגי עור שונים


אילו סוגי עור פנים קיימים?

הגדרת סוגו של עור הפנים איננה, כפי שנדמה, עניין כה פשוט אך היא חשובה ביותר ולעיתים אף הכרחית כדי להתאים לעור את הטיפול הטוב ביותר עבורו ואת החומרים היעילים לשמירה על בריאותו, מראהו וחיוניותו.

חשוב להדגיש, כי סוג עורנו איננו קבוע והוא משתנה לאורך השנים כתוצאה ישירה של השפעה של גורמים חיצוניים וגורמים פנימיים כאחד.

בין הגורמים הפנימיים המשפיעים ביותר על עורנו ניתן למנות: שינויים הורמונאליים, השפעות התורשה, בעיות בריאותיות, כדוגמת: תת-פעילות של בלוטת התריס או סבוריאה, מתח נפשי ונטילה קבועה של תרופות שונות. בין הגורמים החיצוניים המשפיעים על עורנו ניתן למנות: שינויי אקלים, שימוש במוצרי קוסמטיקה לא מתאימים, חשיפה לא מבוקרת לקרינת השמש, זיהום אוויר, עישון ותזונה לא מאוזנת. 


קראי המלצות של לקוחות


על-אף שכל עור פנים זקוק לניקוי ולהזנה קבועה בלחות, לסוגי עור שונים נדרש אף טיפול שונה ומוצרים שונים המתאימים לאופיים המיוחד וזאת בהתאם לאבחון של קוסמטיקאית מקצועית..

כאשר מנסים להגדיר את שיטת הטיפול האופטימאלית, יש כאמור, לזכור כי מצב העור הוא דינאמי, ולרוב כמעט כל אישה תתנסה בכל סוגי העור השונים בשלב כלשהו של חייה. מטבע הדברים, יש להקפיד להתאים את הטיפול למצבו הנתון של העור בתקופה מסוימת ולא להסתמך על מצבו בעבר.

 


טיפולי פנים בהתאם לסוג העור

נהוג למיין את סוגי העור ביחס ישיר למידת השומניות שלהם ותוך שיוכם לשלושה קטגוריות מרכזיות: עור נורמאלי ורגיל – בסוג עור זה ההפרשה של החלב היא תקינה ומראהו של העור הוא לרוב בריא וטוב.

עור שמן – בסוג עור זה ישנה הפרשה מוגברת של חלב מהבלוטות, הגורמת לתופעה של שומניות יתר בכל אזורי הפנים.

עור יבש – בסוג עור זה מייצרות בלוטות השומן כמות קטנה מדיי של חלב והעור נראה יבש, עייף וסדוק.

נוסף לסוגי העור השכיחים ניתן אף למנות את סוג העור המעורב – בסוג עור זה אזורים שונים בפנים מאופיינים בסוג שונה, לדוגמה אזור האף והמצח הם לרוב שומניים אך אזור הלחיים מתאפיין ביובש.

ולבסוף, עור רגיש ועדין – עור זה נוטה לפתח אדמומיות, אלרגיות ופצעים כתוצאה משימוש בחומרים מסוימים או מסיבות אחרות, כדוגמת שינויי אקלים. העור הרגיש יכול להיות נורמאלי, יבש או שומני בהתאמה.

טיפול פנים לכל אחד מסוגי העור השונים כולל שימוש בתכשירי ניקוי מתאימים, החדרת לחות המותאמת לסוג העור ושמירה על הגנה מפני נזקים סביבתיים שונים, כדוגמת קרינת השמש. סוג התכשירים השונים, אופן השימוש והתדירות יקבעו לפי סוג העור ומידת השומניות שלו.

מטבע הדברים, סוג הלחות וריכוזה בעור שמן יהיו שונים לחלוטין מאלה המתאימים לעור יבש.

כאשר העור מעורב, יש לטפל באזוריו השונים בצורה מתאימה. כמו כן, קיימים היום תכשירים קוסמטיים שונים המותאמים לתופעות האופייניות לגילאים שונים, לבעיות ייחודיות כדוגמת עור הסובל מכתמי שמש ואף לטיפול בבעיות עור אסתטיות מסוימות ומוגדרות כנטייה לאקנה.  

הרב שלינקה 3 נחלת יהודה, ראשון לציון
052-8705343


 

Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס
כיצד לנצח את האקנה
ולהמנע מנזקי הראקוטן
להורדת ספר מתנה
 
יש תשובה לסבוריאה
והיא לא כוללת סטרואידים
להורדת ספר מתנה
 


לייבסיטי - בניית אתרים