רוצים לקבל יעוץ חינם כדי לשפר את מצב העור שלכם? התקשרו עכשיו 052-8705343        
ברירת-מחדל  |  English  |  

הרשמו לקבלת עדכונים

מידע נוסף

מומלצים


שותפים

מפת אתר


הסרת שיער בשיטת IPL - Intense Pulsed Light


איך עובדת הסרת שיער בשיטת ה – IPL ?

שיטת IPL היא שיטה העושה שימוש בהבזקי אור חזקים (בדומה לפלש של מצלמה אך באורכי גל מסוימים, כפי שיתואר בהמשך). מדובר בשיטה חדשה יחסית, המשלבת יתרונות של שיטות נוספות להסרת שיער העושות שימוש באור, דהיינו הסרת שיער בלייזר וכן הסרת שיער באינפרה אדום. בשיטת הבזקי האור האינטנסיביים מוחדר האור אל עומק העור. האור המוחדר מכיל ספקטרום של אורכי גל ולכן הינו בעל מיקוד משתנה. הרעיון שמאחורי השיטה הוא פשוט ואינו שונה באופן עקרוני משיטות להסרת שיער בלייזר או באור אינפרה אדום. בשיטת IPL קרן אור מהקשת הרחבה המרכיבה את האור שפולט המכשיר ממוקדת אל שערה. דרך ה"מלנין" (חומר מאבני היסוד ממרכיבי השיער) מועברת אנרגית חום מהבזק האור אל שורש השערה.

שורש השערה מתחמם ונשרף. לאחר שהשורש ניזוק באופן חמור השערה תנשור, במידה והנזק שנגרם גדול מספיק ובלתי הפיך (הן נזק לשורש והן לחלקים בעור האחראיים לצמיחת השערה מחדש) לא תוכל לצמוח באזור זה שערה חדשה. בכל מקרה אם נשרף שורש השערה לא תוכל זו עוד לגדול מחדש. הבזק האור מלווה בפרץ של אנרגית חום הנעה לאורך זקיק השערה תוך שהיא עושה שימוש בחומר האחראי לצבע השיער, המלנין. האנרגיה תנוע דרך צינור השערה עד לשורש.

 

כאשר שורש השערה נשרף ונהרסו כלי הדם סביבו לא תוכל עוד לגדול עוד שערה ממקום זה. ככל שמידת ההרס תהיה חמורה יותר ניתן להיות בטוחים יותר שלא תגדל שם שערה מחדש.

עבור שער כהה יותר ו/או עבה יותר נדרשת אנרגיה רבה יותר כדי להסירה. בשיטת IPL הדברים קשורים זה בזה, האנרגיה נעה דרך המלנין המצוי במידה רבה יותר ככל שצבע השער כהה יותר (המלנין הוא האחראי לפיגמנט השערה). בשער עבה תספוג השערה כמות חום גבוהה יותר (בשל המסה הגדולה יותר).

ניתן להתאים את הטיפול לצבע שיער ועור וכן לעובי שונה של שיער על ידי כיול המכשיר לאורכי גל שונים. לאחר כל טיפול האזור המטופל יישאר חלק ונקי משיער למשך מספר שבועות. על מנת להגיע למצב בו שער לא יצמח שוב כלל באזור המטופל יש לבצע מספר טיפולים ככל שיידרש במרווחים של בין ארבע לשישה שבועות.

מקרים בהם טיפול IPL אינו מתאים

השיטה אינה מומלצת למי שסובלת מבעיות הורמונאליות או שנמצאת בתקופה של תנודות הורמונאליות (למשל גיל ההתבגרות, גיל הבלות או בזמן הריון ומיד אחריו).

IPL אינו מומלץ למי שסובלת מעור רגיש לפיגמנטציה (למשל למי ש"נשרפת" בקלות רבה בשמש). 


גורמים העלולים להפריע להצלחת הטיפול הם טפילי עור באזור המטופל וכן מחלות עור כרוניות כגון פסוריאזיס או הרפס של העור. אינפרא אדום לעומת זאת, הנה שיטה שלא אחת יוצרת דווקא שיפור במראה העור באזור המטופל ובפרט, מהווה פיתרון נהדר גם לבעיות עור כמו אקנה (לא חמורה).

בניגוד אולי לצפוי דווקא, שער עדין בהיר פלומתי יגיב פחות טוב לטיפול משער כהה ו/או עבה וזאת בגלל מוליכות פחותה של אנרגית החום לשורש השערה. גם אצל מי שמתאים מאד לטיפול בשיטת IPL לא מומלץ לבצעו באזורים רגישים במיוחד כגון אזור האשכים (עלולה להיות פגיע ביכולת לייצר זרע) או איזור פי הטבעת. לפני טיפול בפנים יש להיוועץ עם רופא עור ולשקול היטב את העניין עם מטפל IPL מקצועי ובעל ניסיון.

יתרונותיהן של אינפרא אדום ו - IPL על הסרת שער בלייזרבIPL ניתן לבחור בין שלוש קבוצות אורכי גל וכך להתאים את הטיפול לסוג וגוון השער והעור, בטיפולים בלייזר האור משודר באורך גל קבוע.

שיטת אינפרא אדום להסרת שיער, כמו גם שיטת הIPL אינן מצריכות אלחוש מפני שאינן מלוות בשום כאב שהוא. איין סכנה להיווצרות כוויות או צלקות.

כיום בכל מכשירי האינפרא אדום וברוב מכשירי הIPL מותקן מסנן לחסימת קרינה אולטרה סגולה וכן רוב המכשירים אושרו על ידי משרד הבריאות לאחר שנמצא כי אין סכנה לנזק לשכבת העור העליונה.

 

לייעוץ ללא התחייבות ולטיפול התנסות, התקשרו ליהודית  052-8705343

Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס
כיצד לנצח את האקנה
ולהמנע מנזקי הראקוטן
להורדת ספר מתנה
 
יש תשובה לסבוריאה
והיא לא כוללת סטרואידים
להורדת ספר מתנה
 


לייבסיטי - בניית אתרים