רוצים לקבל יעוץ חינם כדי לשפר את מצב העור שלכם? התקשרו עכשיו 052-8705343        
ברירת-מחדל  |  English  |  

הרשמו לקבלת עדכונים

מידע נוסף

מומלצים


שותפים

מפת אתר


 הורמונים - פצעי בגרות ושינויים

הורמונאליים
 


מהם פצעי בגרות?

פצעי הבגרות (או בשפה הרפואית, אקנה) נגרמים כתוצאה משילוב של כמה גורמים: עלייה ברמת הפרשת השומן מבלוטת השומן בעור, עלייה בכמות החיידקים החיים בתוך בלוטת השומן וחסימת הפתח שלה. שילובם של שלושת הגורמים מוביל להתפתחות דלקת ומאוחר יותר להופעתם של פצעים.

תופעת האקנה היא תופעה שכיחה ביותר הפוגעת בכ-80% מהאנשים ברמות חומרה משתנות ובגילאים שונים. לרוב מופיעים פצעי הבגרות החל מגיל ההתבגרות אך ישנם מקרים בהם הם עלולים להופיע אף קודם לכן או בגילאים מבוגרים יותר.

כאמור, פצעי הבגרות מופיעים בדרגות חומרה שונות; ישנם כאלה שיסבלו מפצעון קטן לעיתים נדירות, לעומתם ישנם אחרים שיסבלו מכמות לא קטנה של פצעים כואבים ונגעים נוספים ולא אסתטיים בעיקר באזור הפנים, באזור המצח, הלחיים והסנטר וגם בגוף באזור החזה והגב. ככל שכמות הפצעים גדולה יותר כך גובר הסיכון שעל העור יישארו צלקות או כתמים לאחר היעלמותם של הפצעים.


לחצי כאן וקבלי עכשיו ובחינם קופון על סך 50 ₪ ותגלי שאפשר גם אחרת!היווצרות פצעונים עקב פעילות יתר של בלוטות השומן בעור

החל מגיל ההתבגרות מואצת מאוד פעילותם של הורמוני המין הגבריים, הקרויים "אנדרוגנים", בגוף; הורמוני האנדרוגנים אינם אופייניים לגברים בלבד והם מופרשים גם בגופן של נשים. פעילות זו גורמת להגדלה של בלוטות השומן המתחילות לייצר כמות גדולה יותר של חומר שומני הנקרא "חלב" או "סובום".

גם אצל הנוטים לסבול מתופעת האקנה כמות ההורמונים האנדרוגניים המופרשת לדם איננה גבוהה מהנורמה.

במחקרים נמצא, כי במרבית המקרים חומרת האקנה קשורה באופן ישיר לפעילותן של בלוטות החלב בעקבות הפרשתם של ההורמונים ולא בהפרשה החורגת מהרגיל. נמצא, כי הנטייה לאקנה היא תורשתית; אצל הסובלים מפצעי בגרות, מגיבות בלוטות השומן שעל העור בצורה לא מאוזנת להפרשה של כמות הורמונים זהה לזו שמופרשת אצל גברים ונשים שאינם סובלים מאקנה.

אקנה - תהליך התפתחות הפצע המוגלתי

בבלוטות השומן בעור חיים כדרך קבע חיידקים הקרויים "פרופיוניבקטריום אקנה" (או בשמם האחר "פ. אקנס"). לאחר שבלוטת החלב נסתמת והשומן אינו יוצא ממנה החוצה אלא מצטבר בתוכה מתחילה מושבת החיידקים להתרבות במהירות.

כתוצאה מכך, יוצר מנגנון ההגנה של הגוף תגובה דלקתית המתבטאת באודם רב, בתחושה של כאב ובזרימה מוגברת של כדוריות דם לבנות לאזור בלוטת החלב ולתוכה, בניסיון להשמיד את החיידקים. תהליך זה גורם להצטברות מוגלה בבלוטת החלב ולהיווצרות פצעי בגרות המוכרים לכולנו.

טיפול באקנה (בפצעי בגרות)

במקרה האקנה הקלים מומלץ לטפל בפצעים באמצעות טיפולים מקומיים הכוללים: קרמים שונים, משחות אנטיביוטיות, מחמצני שומנים, תכשירי קילוף עור וטיפולים חיצוניים אחרים.

כאשר האקנה איננה חמורה ביותר, ניתן אף לפנות לטיפול מקצועי אצל קוסמטיקאיות מורשות ובמכונים מנוסים המתמחים בנושא. כאשר המצב חמור יותר ואין תגובה לטיפול המקומי, ניתן ליטול אנטיביוטיקה, כדורים הורמונאליים שונים או נגזרות של ויטמין A היעיל לטיפול במצבי אקנה שונים. לחלק מתרופות ישנן תופעות לוואי שונות אך אלה לרוב אינן קיצוניות.

יש טיפול לאקנה!!! יש טיפול המונע היווצרות פצעים חדשים ומטפל בחידוש העור ובהבהרת הכתמים כתוצאה מהצטלקויות, להזמנת טיפול נא התקשרו ליהודית   052-8705343

Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס
כיצד לנצח את האקנה
ולהמנע מנזקי הראקוטן
להורדת ספר מתנה
 
יש תשובה לסבוריאה
והיא לא כוללת סטרואידים
להורדת ספר מתנה
 


לייבסיטי - בניית אתרים