רוצים לקבל יעוץ חינם כדי לשפר את מצב העור שלכם? התקשרו עכשיו 052-8705343        
ברירת-מחדל  |  English  |  

הרשמו לקבלת עדכונים

מידע נוסף

מומלצים


שותפים

מפת אתר


 אקנה וצלקות – טיפול

מונע


כיצד מופיעים פצעי אקנה?

רבים מאיתנו סבלו או סובלים בשלב כלשהו בחייהם מפצעי בגרות. כאשר מופיעים הפצעים חשוב מאוד לטפל בהם בצורה נכונה ולא להזניח את העור, שכן מראה הפצעים עצמם ובעיקר הכתמים והצלקות שנוצרים לעיתים כתוצאה מהזנחה או מטיפול לא נכון משפיעים על מצב הרוח ועל הדימוי העצמי של הסובלים מהם.

הופעת אקנה איננה בבחינת שלב בלתי נמנע, כפי שרבים מאיתנו סבורים, ניתן לטפל בה בשיטות שונות ואף לגרום להיעלמותה המוחלטת.

את הטיפול בפצעים יש להתאים לחומרת האקנה ולסוג שלה. מומלץ מאוד לבקר אצל קוסמטיקאית ולנסות לבדוק מהם הגורמים המשפיעים על הופעת הפצעים ואיך ניתן למנוע אותם. 

כיצד למנוע החמרה של האקנה?• מומלץ מאוד להימנע מרחיצת הפנים מעבר לפעמיים ביום. 


• יש לנקות את הפנים בסבון עדין שלא מייבש את העור. מומלץ להשתמש בסבון סינטטי עם PH בין 5.5 ל-7 המכיל פחות מ-10% סבון. רחצה בסבון רגיל תגרום ליובש ולגירוי של העור, העלולים להחמיר את הבעיה. 


• מומלץ להימנע מרחצה במים חמים המחמירה את מצב פצעי הבגרות ולהשתמש במטלית נקייה בכל פעם שמנגבים את הפנים. 


• יש להימנע משימוש בקרמים שומניים שונים לעור או לשיער. 


• אסור לנגוע בפנים או "להתעסק" עם הפצעים!!! החיטוט בפנים מזהם את הפצעים, מחמיר את התפשטותם ועלול להסתיים בכתמים ואף ליצור צלקות. 


• מומלץ לחפוף את שיער הראש מדי יום. חפיפת הראש מצמצמת את כמויות השומן בקרקפת ובשיער. 


• ניתן להשתמש בתכשירים נגד פצעי בגרות המיועדים לקילוף עמוק, כדוגמת חומצה סליצילית. הקילוף מאפשר מעבר חופשי של השומן מהנקבובית החוצה ומונע את לכידתו בתוכה. מומלץ להשתמש בתכשירים המכילים חומצה סליצילית בריכוז של 1%-2% או חומצה אלפא הידרוקסית בריכוז של 8%.

טיפול בצלקות אקנה


למרות הכל, אם על עור הפנים נותרו צלקות כתוצאה מאקנה קשה, ניתן להסירן או לטשטשן כך שמראה העור ישוב להיות חלק ויפה כמו קודם. ישנן, למעשה, שתי שיטות לטפל בצלקות – טשטוש הצלקות או העלמתן.

השיטה הנפוצה ביותר היא טשטוש הצלקות אך ניתן אף לגרום להעלמתן המוחלטת באמצעות הליכים מורכבים יותר.

טשטוש צלקות נעשה לרוב על-ידי משחות שונות הקיימות בשוק ומיועדות לצלקות שטחיות ביותר. הטיפול במשחות יעיל רק במקרים שהצלקות שנוצרו אינן קיימות על העור שנים ארוכות אלא הן יחסית חדשות.

העלמת הצלקות לצמיתות מתבצעת כאשר הצלקות הן שטחיות יחסית ואינן נמצאות בשכבת העור העמוקה. לרוב נעשה שימוש בקילוף כימי המסיר את שכבת העור העליונה, מחליק את הצלקות השקועות, משקם והופך את מראה העור לאחיד ויפה יותר.

שיטה זו יעילה ביותר גם לצורך טיפול בנזקי הזדקנות, בבעיות פיגמנטציה ובכתמי שמש. בשיטת הקילוף ניתן להשתמש במגוון חומרים כימיים ולהתאימם לסוג העור ולסוג הצלקות. במהלך הקילוף נמרח החומר הכימי על עור הפנים ובייחוד במקומות בהם ישנן צלקות.

אם מדובר בצלקות אקנה הנמצאות בשכבת העור העמוקה והן רחבות או ארוכות יותר, ניתן לבצע ניתוח להסרת צלקות. בשיטה זו, למעשה, כורתים את הצלקת ומאחים חזרה את העור הבריא מסביבה, אך רק רופאים מומחים רשאים לבצעו.

התקשרו ליהודית   052-8705343

Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס
כיצד לנצח את האקנה
ולהמנע מנזקי הראקוטן
להורדת ספר מתנה
 
יש תשובה לסבוריאה
והיא לא כוללת סטרואידים
להורדת ספר מתנה
 


לייבסיטי - בניית אתרים