רוצים לקבל יעוץ חינם כדי לשפר את מצב העור שלכם? התקשרו עכשיו 052-8705343        
ברירת-מחדל  |  English  |  

הרשמו לקבלת עדכונים

מידע נוסף

מומלצים


שותפים

מפת אתר

למה כדאי לבצע בדיקת הליקובקטור?
 
בדיקה למציאת הליקובקטור בגופכם היא בדיקה פשוטה יחסית, שיכולה להיעשות במספר שיטות, ושמומלץ מאד לבצע אותה. מדוע כדאי לבדוק האם יש לכם הליקובקטור בתוך הקיבה? בגלל ההשלכות של הליקובקטור על הגוף שלכם. הליקובקטור הוא נכון להיום, החיידק המזהם שקיים בתפוצה הנרחבת ביותר בעולם, וגורם לנו כמה מהמחלות שגורמות לנו הכי הרבה סבל - כיב קיבה, כיב תריסריון, דלקות בקיבה, וזה עוד לפני שהזכרנו את ההשלכות שיש לו על העלאת הסיכויים להתפתחות של סרטן הקיבה בתוך הגוף. הליקובקטור הוא חיידק שגורם לנו הרבה כאב מיותר - כאבי בטן כרוניים ובעיות בעיכול הן צרות צרורות, וגילוי מוקדם של הליקובקטור עוזר לנו לטפל בו במהירות וביעילות, עוד לפני שבכלל נתנו לו סיכוי לשחרר את הרעלנים שלו. יצוין, כי הליקובקטור אמנם שוכן בתוך רבים מאיתנו - עד לכדי 60% מכלל האוכלוסיה, אולם בממוצע הוא מתפרץ רק אצל 10% מהגופים בהם הוא שוכן. אז האם זה אומר ש60% מאיתנו צריכים לרוץ ולבצע בדיקה למציאת הליקובקטור? לאו דווקא.
 
מי צריך לבצע בדיקת הליקובקטור?
כאמור, לא כולנו נסבול מהתפרצות הרעלנים של הליקובקטור. אז למי כן כדאי ללכת לבדיקה? דבר ראשון, מי שבמשפחה שלו יש היסטוריה של דלקות וכיבים שונים באזור הקיבה והתריסריון. הוכח, כי הגורם מס' 1 של התפרצות רעלני הליקובקטור הוא הגורם הגנטי - רגישות גנטית אל הליקובקטור גורמת לכך שהרעלנים שלו פוגעים בנו וגורמים לקיבה להיות רגישה לחומציות שלה עצמה. לכן גם אם לא נדבקתם ולא סבלתם משום בעיה, אבל קרובי משפחה שלכם כן - מומלץ בחום להיבדק.
אם חליתם בעבר בכיב קיבה או בכיב תריסריון, ומסיבה כלשהי לא ביצעתם בדיקה לגילוי הליקובקטור, אז וודאי ובוודאי שכדאי שתלכו להיבדק, משום שהוא תמיד עלול לחזור. כמו כן, אם הנכם נוטלים תרופות המדכאות את רמת החומציות בקיבה, גם כדאי מאד להיבדק - משום שהדבר מקל עוד יותר על הליקובקטור להידבק אל הקיבה שלכם ולבצע בה שמות.
גם אנשים הסובלים ממחסור של ויטמין B12, או מבעיות חוזרות של אנמיה הוכחו כרגישים יותר להתפרצות של הליקובקטור בתוך הגוף, ומומלץ כי ילכו להיבדק.
 
יש לי הליקובקטור, מה עכשיו?
אם גיליתם הליקובקטור עוד לפני שהוא התפרץ ואתם בקבוצת סיכון להתפרצות שלו, כמובן שטיפול מונע הוא הטוב ביותר. לרוב, אם יש ממש סכנה של התפרצות, או שההתפרצות של הליקובקטור כבר קרתה הטיפול שנותנים הוא טיפול אנטיביוטי. אולם טיפול אנטיביוטי זה מחליש את הגוף משום שמדובר ב 2-3 תרופות שונות (הליקובקטור הוא חיידק עמיד למדי), ולכן מומלץ לחזק את הגוף עם תוספי מזון. נטילה קבוע של משקה אלוורה עם חמוציות וכן של כדורי שום וקורנית הוכחו כיעילים מאד נגד הליקובקטור. נוגדני החמצון שיש בחומרים אלו מונעים מן ההליקובקטור להידבק אל הגוף שלנו - ברגע שההליקובקטור לא יכול להידבק אל דפנות הקיבה הוא חסר אונים, ואין הוא יכול לדגור בתוך הגוף. בכך תוספי מזון אלו עוזרים לנו להתמודד עם החיידק הסורר.
 
Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס
כיצד לנצח את האקנה
ולהמנע מנזקי הראקוטן
להורדת ספר מתנה
 
יש תשובה לסבוריאה
והיא לא כוללת סטרואידים
להורדת ספר מתנה
 


לייבסיטי - בניית אתרים