רוצים לקבל יעוץ חינם כדי לשפר את מצב העור שלכם? התקשרו עכשיו 052-8705343        
ברירת-מחדל  |  English  |  

הרשמו לקבלת עדכונים

מידע נוסף

מומלצים


שותפים

מפת אתרטיפול בצלקות אקנה והאהבה פורחת

אני רוצה לשתף אתכם בסיפור אמיתי, ממש מהחיים. הוא לא קורע לב ואין בו סיפורי גבורה סוחטי דמעות, אולם אותי, כקוסמטיקאית וותיקה, שטיפלה ועדיין מטפלת במאות לקוחות מדי שבוע, הוא ריגש מאד. זהו סיפור על אסתטיקה, בטחון עצמי ואהבה.

מתחילים
אל המכון שלי הגיעה אשה צעירה, בשנות העשרים לחייה. זיהיתי אשה יפהפייה למרות השיער שהיה כולו משוך קדימה וכמעט מכסה את הפנים ולמרות הלבוש המרושל. גם הדיבור היה חלש, וההתרשמות שלי היתה כי היא ממש מנסה להסתיר את עצמה, להיעלם. נקרא לה חירות. שם בדוי.

חירות סבלה בגיל ההתבגרות מפצעי אקנה מרובים. כדי להבין מהם פצעי אקנה, נסו לדמיין את הפנים שלכם מתמלאים בגבשושיות אדומות, בולטות, חלקן מוגלתיות. עכשיו דמיינו עצמכם יוצאים ככה לרוחב, נפגשים עם אנשים. ועכשיו, דמיינו את עצמכם סוחבים את המטען הזה כשאתם בגיל העשרה, הגיל בו ילדים צוחקים על אחרים, בו מתחילות האהבות הראשונות והתעסקות בלתי פוסקת ביופי. לא פשוט, נכון? חירות סבלה מאקנה חמורה בדיוק בגיל העשרה. במקום לצאת למסיבות ולבילוי עם החבר'ה היא נמנעה לצאת החוצה. בהפסקות בבית הספר ישבה בפינה בחצר, משתדלת להסתיר את עצמה מעיני כל. כשהתחילה לקבל טיפול מרופא עור, זה כבר היה בשלב בו האקנה התמקמה לה בנוחות רבה בפניה, יוצרת כתמים, צלקות ואדמומית בחלקים בפנים, גם במקומות בהם הפצעון כבר עבר.
את השנה האחרונה בבית הספר העבירה חירות בלימודים, בישיבה בבית, בהימנעות ממפגשים ומתחושות קשות של "אני לא שווה", "תראו איך אני נראית". ולהזכירכם, חירות היא יפה אמיתית. לאחר הצבא ניסתה חירות מספר טיפולים שיטשטשו את הכתמים והצלקות בפניה, תזכורת יומיומית לתקופת בית הספר, תקופה אותה עברה בקשיים מרובים, כשהבטחון העצמי שלה נושק לרצפה. היא הגיעה אלי בהמלצתה של אמה, ללא הרבה תקוות, המבט מושפל ואני בקושי שומעת אותה מדברת. היא נגעה ללבי, מאד. רציתי להראות לה שיש דרכים אחרות ולא ממש התחשק לי להתחיל בקלישאות של "היופי הוא מבפנים". גם לא רציתי להבטיח לה הרים וגבעות.

ממשיכים
סיפרתי לה על טיפול שאני מבצעת במכון שלי בתור קוסמטיקאית בשנים האחרונות. הוא נקרא אינפרא אדום. חירות, שאת ימי בית הספר העבירה בלימודים שקדניים במקום בבילויים, הכירה היטב את המונח אינפרא אדום מהאספקטים המדעיים שלו. חידשתי לה בהסברים על כניסתו המפתיעה והמרשימה לעולם הקוסמטיקה הרפואית ולאסתטיקה. סיפרתי לה כי אין פתרונות קסם ואני גם לא מנהלת מופע קסמים. אני קוסמטיקאית רפואית, שלמדה את רזי המקצוע, עברה הכשרה בתחומים רבים והסקרנות הטבעית שלי גורמת לי להמשיך ולהתעדכן כל הזמן בחידושים בענף הקוסמטיקה, בטכנולוגיות חדשות ובפריצות דרך משמעותיות. סיפרתי לה מה יעשה האינפרא אדום לפניה: הוא ישלח גלים ארוכים, עם חום אותו אני מבקרת ובו אני שולטת ויתחיל תהליך של קילוף שכבת העור הנגועה, הכנסת חמצן לבלוטות החלב הסתומות ובעצם שיקום העור מבפנים עד לצמיחתם של תאי עור חדשים. כאלו שיהיו נקיים ונטולי צלקות. נדמה לי שראיתי שביב של תקווה בעיניה.

מסיימים
אנו בעיצומו של הטיפול. כבר במפגש השלישי החלה חירות לראות התבהרות והתגבשות העור בפנים, כך שהוא נראה הומוגני יותר. אנחנו מדברות במהלך הטיפולים, וכשהיא לא רוצה אנחנו שותקות. הצעתי לה לאסוף את השיער כלפי מעלה כדי להראות את העיניים המקסימות שלה. היא הסכימה ונשימתי נעתקה. במפגש האחרון הצעתי לה להתלבש בהתאם לגילה ובצבעים שמחים ועזים. חירות חייכה. החיוך שלה היה מושלם. עד עכשיו ראיתי אשה צעירה וחסרת בטחון, רצינית להפליא.

מה הקשר לאהבה אתם שואלים? חירות נפתחה כמו ניצן שהופך לפרח יפהפה. בכל טיפול הבטחון התחזק, העיניים הורמו מהרצפה והיא התחילה להסתכל על העולם, שהסתכל עליה בחזרה. איך לא, היא יפהפיה. חירות נמצאת כיום במערכת יחסים משמחת עם בחור שפגשה בלימודיה באוניברסיטה. מי אמר שאינפרא אדום לא יכול להיות רומנטי?
Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס
כיצד לנצח את האקנה
ולהמנע מנזקי הראקוטן
להורדת ספר מתנה
 
יש תשובה לסבוריאה
והיא לא כוללת סטרואידים
להורדת ספר מתנה
 


לייבסיטי - בניית אתרים