רוצים לקבל יעוץ חינם כדי לשפר את מצב העור שלכם? התקשרו עכשיו 052-8705343        
ברירת-מחדל  |  English  |  

הרשמו לקבלת עדכונים

מידע נוסף

מומלצים


שותפים

מפת אתר


 
הקשר בין אקנה לגילוח –
המדריך הקצר והקולע להימנעות מאקנה בעקבות גילוח - גם לנשים וגם לגברים
 
הפצעונים הדלקתיים המופיעים על עורך לאחר גילוח שיער אינם בדיוק אקנה אלא פוליקוליטיס, כלומר דלקת זקיק השערה. שתי התופעות דומות מאוד ולכן היחס אליהן הוא דומה הן מבחינת הטיפול והן מבחינת המניעה. לעתים לאחר גילוח השערה משהו משתבש במסלול הצמיחה המחודש שלה, היא צומחת כאילו הפוך או פנימה אל תוך העור ובצִדה דלקת מוגלתית ויש גירוי במקום ואדמומיות. לא יפה. אל תגרדי ואל תחפרי שם. רככי את העור ונקי את המקום עד שהפצע יעבור והשערה תשתחרר.
 
גם הסרת שיער בשעווה יכולה להביא לאותה התופעה. למעשה, רק הסרת שיער לצמיתות מונעת את התופעה הזאת. הסרת שיער לצמיתות מחסלת את שורש השערה ועמו את הפרשת החלב בזקיק – אחד המחוללים את פצעי האקנה והפוליקוליטיס. בנשים הם מופיעים בעיקר ברגליים ובמפשעות.
 
בנערים ובגברים הקשר בין אקנה לגילוח הוא בעייתי יותר. ברוב המקרים הם אינם רוצים להסיר את שיער פניהם לצמיתות... אז איך יימנעו מן האקנה או מדלקת הזקיק המתלווה לגילוח?
 
1.      גידול זקן אינו הפתרון לגבר או לנער עם אקנה. הזקן אינו מאפשר לעור להתאוורר ובליווי זיעת הקיץ עלול הזקן להחמיר את מצב האקנה.
2.      תמיד ולעולם: קודם מקלחת ורק אחר כך גילוח. ככל שיש פחות חיידקים בסביבת הגילוח כך פוחת הסיכוי לאקנה.
3.      מוטב להתגלח במכונת גילוח ולא בסכין. הסכין עלול לחתוך פצעי אקנה קיימים ולזהם אותם. אם מתגלחים בסכין אז כדאי לרכך את העור בקצף גילוח או בסבון.
 
הטיפים הבאים מתייחסים גם לנשים וגם לגברים:
 
4.      אם גילוח שיער בסכין אז בכיוון צמיחת השערה ולא נגדה. גילוח נגד כיוון הצמיחה מגדיל את האזור החתוך וכך המקום נחשף יותר לזיהום.
5.      השתמשו באלכוהול כדי לחטא את אמצעי הגילוח וגם את הפינצטה. נקו את העור לאחר הסרת שיער באלכוהול או במי פנים מחטאים, ואחר כך מרחו לחות ללא שומן.
 
במכון שלי, מור קליניק בראשל"צ, אני מטפלת באקנה, בפוליקוליטיס ובשיעור יתר באמצעות מכשיר אינפרא אדום. המכשיר מאושר על יד משרד הבריאות והוא משחרר קרניים החודרות לזקיקי השיער, שם נוצרים פצעי אקנה וגם הפוליקוליטיס. חדירת הקרניים לזקיקי השיער (גם אם אין שם כל שיער הנראה לעין, האקנה נוצר בזקיקים האלה) מחטאת את הזקיקים, ומחלצת פקקים של חלב, שומן, תאים מתים וחיידקים – כל הגורמים לאקנה ולדלקת זקיק השערה. אני מומחית לטיפולים קוסמטיים רפואיים גם לאקנה, ללא השארת סימנים אדומים וצלקות על עורך. התכשירים והמכשירים המתקדמים שמשמשים אותי מונעים את היווצרותן של צלקות – הנגע הבולט והמתסכל ביותר בעקבות אקנה.
 
שלכם,
יהודית מורי
קוסמטיקאית רפואית
מור קליניק רח' העוגב מס' 2, נאות אשלים, ראשון לציון
052-8705343
Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס
כיצד לנצח את האקנה
ולהמנע מנזקי הראקוטן
להורדת ספר מתנה
 
יש תשובה לסבוריאה
והיא לא כוללת סטרואידים
להורדת ספר מתנה
 


לייבסיטי - בניית אתרים