רוצים לקבל יעוץ חינם כדי לשפר את מצב העור שלכם? התקשרו עכשיו 052-8705343        
ברירת-מחדל  |  English  |  

הרשמו לקבלת עדכונים

מידע נוסף

מומלצים


שותפים

מפת אתר


 

אקנה – מתי זה מתחיל, ובייחוד - מתי זה נגמר? האם אקנה יכולה להופיע בכל גיל?
 
 
אקנה היא מחלת עור אופיינית לגיל ההתבגרות. מהו גיל ההתבגרות? פעם זה היה גיל העשרה. היום גיל ההתבגרות מתחיל מוקדם יותר, ויש גם בני תשע אשר ניכרים אצלם נגעים של אקנה כמו חצ'קונים וקומדונים.
 
בהיווצרותם של נגעי אקנה שותפים כמה גורמים: תאי עור מתים, הפרשה מוגברת של חלב הנובעת מהפרשה לא מאוזנת של הורמוני מין, חיידקים והחומרים שהם משחררים. כל המכלול הזה שכיח בגיל ההתבגרות אך גם בתינוקות אפשר לראות מעט אקנה בשל הורמונים הקשורים ללידה. זה חולף מהר וכמובן אין צורך להתערב בסוג זה של אקנה. ואם הורמונים, אז גם בגיל המעבר תיתכן הופעה מחודשת של אקנה בעקבות שינויים הורמונאליים. נגעי אקנה בגיל זה הם שונים מאלה של גיל ההתבגרות משום שהעור דק יותר ובדרך כלל גם יבש יותר.
 
סוג אחר של אקנה מופיע דווקא לעת זִקנה. סוג זה נקרא אקנה רוזציאה והוא מלווה בנימי דם בולטים ביחד עם הפצעונים. הקומדונים השחורים אם מופיעים בקבוצת הגיל הזאת יכולים להופיע אפילו מסביב לעיניים – מקום בו לא יופיעו אצל מתבגרים.
 
הקומדונים השחורים יכולים להופיע בכל גיל, בייחוד בעור שמן. לכן יש טיפולי פנים רבים בכל גיל כוללים ניקוי עמוק – ניקוי הכולל הוצאת שחורים.
 
אז מתי זה עובר?
אקנה מהסוג השכיח, זה של גיל ההתבגרות, מתמעט וחולף בשנות העשרים הראשונות. לעתים צעירים שנעלמה להם האקנה פונים לטיפולי פילינג כדי להסיר צלקות שנותרו מנגעי  אקנה גדולים ועמוקים.

 
 
כיום אקנה מטופלת באמצעים חדישים, בהם חומצות פילינג ייחודיות ומכשיר אינפרא אדום – טיפול נעים ויעיל נגד אקנה אשר אין לו כמעט תופעות לוואי. איך הוא עובד? מכשיר האינפרא משחרר קרניים אדומות וחמות. אלה חודרות לזקיקי השיער, שם נוצרים נגעים של אקנה מכל הסוגים. הקרניים החמות והאדומות חודרות לזקיקים ומחטאות אותם. כך משתחררים בטבעיות אותם "פקקי" עשויי חלב, שומן, תאים מתים וחיידקים – כל המחוללים אקנה. במכון מור קליניק הטיפול נעשה לאחר אבחון של סוג ומצב האקנה. הטיפול הוא נעים ומרגיע, ואינו משאיר סימנים אדומים וצלקות – התוצאה המתסכלת של טיפולי אקנה לא מוצלחים. התכשירים והמכשירים המתקדמים שמשמשים אותי גם מונעים את היווצרותן של צלקות.
 
לקריאת המלצות לקוחות שהיו בטיפולי פנים היכנסי לקישור הבא:

http://www.morclinic.com/60559/המלצות


 
שלכם,
יהודית מורי - קוסמטיקאית רפואית ומטפלת אלטרנטיבית
מכון מור קליניק ראשל"צ

 052-8705343

 

Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס
כיצד לנצח את האקנה
ולהמנע מנזקי הראקוטן
להורדת ספר מתנה
 
יש תשובה לסבוריאה
והיא לא כוללת סטרואידים
להורדת ספר מתנה
 


לייבסיטי - בניית אתרים